Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutya, jót teszünk vele?

Öreg kutya, jót teszünk vele?

Figyelt kérdés
Van egy öreg 12-13 éves németjuhászunk, még jól tartja magát, de az ízületeit már fájdalja. Sajnos nem tudunk ott lakni, ahol ő lakik, minden nap járunk ki hozzá etetni és mozgatni, de mikor eljövünk, akkor be kell csukni a kennelbe, egy üres lepukkant házunk van ott, kitaláltam, hogy mikor eljövünk lehet ő a házban is, jól befűtünk a házba mielőtt ott hagyjuk, de így 15:00-tól reggel 06:00 ig egyedül van a házban. Kárt nem tehet semmiben, csak, jogy jó e kityának egyedül a házban? Csináltam neki kényelmes meleg fekhelyet, kajája vize van, tettem be almot is, de nem hajlandó a házban üríteni szóval jó ez így? Ugye jobb mintha kint lenne a hidegben?

#németjuhász #tartás #öreg kutyaa
2015. nov. 27. 09:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi időre bezárni kínzás . Hogy nem ürít a házban, azt hívják szobatisztaságnak, amely nagyban ösztönös dolog. Öreg kutyánál ráadásul már lehet, többször is kell piszkolnia.

Inkább maradjon kint és legyen egy szigetelt háza, amit alaposan megtöltesz szalmával.

2015. nov. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 gömbicica ***** válasza:

szalmás házat szereti a kutyus :) csak ugy csináld, hogy a bejáratnál csináljatok egy küszöböt, hogy ne tudja az összes szalmát kihuzni maga alól.

aztán ha látjátok, hogy nagyon törekesedik a szalma, cseréljétek ki.

de lehet az ólba hungarocellt is tenni. az jól melegiti a kutyust alulról, és az oldalára is tudtok tenni.


igy mégsem érezné magát magányosnak, ha ki-kijöhet napközben:)

én a meleg ólat ajánlanám inkább:)

2015. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Miért nem csinálsz neki egy kis csapóajtós bejáratot?

Vagy dupla ajtót. És akkor a zsilipelős rendszerben biztosan lesz kellő hőszigetelés is. De szimpla ajtóval is meg lehet oldani. Csak akkorát, hogy a kutya beférjen rajta. És akkor ha akar kimegy ha akar meg bent van.

2015. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Persze amennyi pénzért befűtesz egy házat, a töredékéből tudsz csinálsz neki egy fűtött kutyaólat és az lenne a legtökéletesebb.
2015. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kutyaházba csak kérésre megy be és csak addig marad bent, amíg ott állok amint eljövök esze ágában nincs a házában tartózkodni, unkább kifekszik akár az esőbe is, mint, hogy a házban legyen... Tavaj volt olyan, hogy az ónos eső a bundájára volt fagyva, már azt hittem megdöglött mikor mentem felé mire észrevettem, hogy még szuszog.
2015. nov. 27. 11:15
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Az ilyeneknek minek kutya, de komolyan?

Vágyik a törődésre, ő is társas lény, nem egy élő riasztógép! Ha nem ott laktok, akkor miért kell őt ott hagyni?!


Építsetek neki a lakóház mellé egy méretesebb kenelszerű, jól kibélelt,meleg kuckót, hátha abba bemegy szerencsétlen kutyus..

2015. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Valami nem stimmelhet a kutyaházzal. De nagyon sok kint élő kutya még olyankor is kint tartózkodik, amikor az ember úgy érzi, fázhat.

Viszont ennyi idős kutyánál már lassul a vérkeringése, ritkul a szőre is.

Szerintem inkább a bemelegített házba bezárás, mint az állandó téli kint lét. Ha nagyon kellene neki piszkolni, előbb-utóbb megtenné bent is. Ahogy pl megteszi a kenneljében is.

2015. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

"Sajnos nem tudunk ott lakni, ahol ő lakik"


És Ő miért nem tud ott lakni, ahol Ti laktok? Akarom mondani miért nem viszitek magatokkal oda, ahol Ti laktok?

2015. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#5


be fog menni ha fűtve lesz.. :)))

2015. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A gazdája meghalt, ránkmaradt a felelősség... Én is és anyám is allergiásak vagyunk a kutyaszőrre, ha egy háztartásban vagyok kutyával, folyadék keletkezik a tüdőmben és meghalok... Voltam már kórházban gyerekkoromban emiatt. Ráadásul idős kutya, húzza a hátsó lábait, az elők is láthatóan fájnak neki, de az állatorvos szerint még életerős és a korához képest jól tartja magát. A kenelt meg nem tudok bővíteni, kijárni hozzá is havi 20.000 ft, etetni is legalább 10.000 és nekünk is élnünk kell valamiből. Már bánom, hogy feltettem a kérdést, eldöntöttem, a lehetőségekhez mérten ez a legjobb amit megkaphat, rosszindulatú tadatlan megmondó emberekből köszönöm nem kérek.
2015. nov. 27. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!