Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha most lenyíratom a komondoru...

Ha most lenyíratom a komondorunk szőrét (persze szakemberrel), nem lesz túl melege nyáron? Télre kinő neki?

Figyelt kérdés
Merthogy az tévhit, hogy jót teszek vele, ha lenyírom, mert nyáron legalább nem lesz melege, hisz hőszigetel a szőre, tehát nyáron hűti, télen melegíti. Viszont nagyon csatakos, büdös eléggé. A fején, a szeme körül feltétlen meghagynám a szőrt...
2010. márc. 21. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A rövidszőrű kutyák is kibírják, annyi meg már a komondorodnak is lesz ha mostanában lenyíratod.

Sztem csináld meg, jobb lesz neki is, meg neked is.

2010. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem pulim van áprilisban visszük nyíratni, valóban nagyon büdös neki is a szőre, tavaly szintén így tettünk, nagyon jól érezte magát a nyáron, nagy bundi nélkül. Télire megnő a szőre. Nyírasd le!
2010. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kozmetikus úgyis megmondja,ha nem szabad levágatni.
2010. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan nyirasd meg (de azért ne kopaszra :-D), télre biztos nő annyira a szőre, hogy ne fázzon.


Én nem nyiratom meg az én komondoromat, mert nekem igy tetszik és nyáron amúgyis elhúzódik hűvös részre.

2010. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2010. márc. 21. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan nyírasd meg, de szerintem a szeme körül is! A hosszab szőrszálakon rengeteg kosz megtapad, ha belemegy a szemébe folyton csípás lesz és begyullad. Nekünk állatorvos mondta, hogy a szemkörnyéket ki ne hagyjuk a nyírásból, mert csak zavarja és irritálja. Mióta lenyírtuk a szeme körül a szőrt, már nem kell állandóan tisztítani és csepennteni neki. A miénk puli, de a lényeg ugyanaz.
2010. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!