Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a kaukázusi,...

Igaz, hogy a kaukázusi, közép-ázsiai, sarplaninai, tibeti masztiff, és kangal fajták sokkal keményebb, megbízhatóbb területőrzők, mint a mi magyar kuvaszunk és komondorunk?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorikerdesek.hu-n is többször olvastam mások kérdéseinél. Hogy néhányat idézzek (mégegyszer mondom, hogy nem én kérdeztem őket, csak böngészés közben találtam meg a kérdéseket, és megleptek a válaszok):


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__604793-melyik..

"komondor helyett tarts kaukázusit, sárhegyit vagy közép-ázsiait, ez mind veri a komondort és keményebb is okosabb is"


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__564055-mi-a-v..


"Én nem vennék komondort, ha lenne hozzáértésem akkor se.

A mai példányok nem nem olyanok, mint a világháború elöttiek. Akkoriban a jobb egyedeket az oroszok és németek lepuffantották.

Javaslom nézd meg a dog-web.info oldalt és csodálkozz. Csak kerülgetni képes a segédet, de megtámadni nem akarja. A nagy hazafiasság kedvéért semmiképp ne válaszd ezt a fajtát. A szememben a megvesztegethetetlen fajták közé a Kaukázusi, Tibeti masztiff és a Közép-Ázsiai juhász tartozik. Nincs több !!!"


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__509082-alkalm..


"Én ketté választanám a dolgot. Ugyanis más ha egy nyájat, és ha egy egy fix területet - nevezetesen házat, nyáj nélkül - kell őrizni ( legalábbis szerintem). Az utóbbira masztiffok hada közül lehet választani, és tökéletesen el tudják látni a feladatuk (tanítani sem kell rá, csak az alapengedelmességet). Amikor egy (juh, kecske stb.)nyájat kell megvédeni rókától,farkastól, uram bocsáss egy medvétől vagy tolvajtól akkor bizony következők közül választanék kizárólag: A KÁJ (közép-ázsiai juhász), tibeti masztiff,kaukázusi (medveölő), sarplaaniac (farkasölő). A többi nem tudná állni a sarat."


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__155558-kaukaz..


"a kaukazusi a legerosebb!!!!!a komondor egy szerencsetlen kutya aminek nagy a bundaja de azert nem erosebb mint a kau;)"


Van ennek valóságalapja, vagy ezek csak rosszindulatú kritikák? Mert ha igaz, akkor lehet, hogy nem a Kuvasz és nem is a Komondor az a fajta, amelyiket keresem. Azért gondoltam ugyanis rájuk, mert magyar fajták, és ezért állnak közelebb hozzám, de ha már nem veszik fel a versenyt a keletiekkel, akkor viszlát magyar pásztorkutya. Mert az akkor azt jelenti, hogy már nem elég bátrak, vagy nem?

Köszi a választ mindenkinek, így előre is!!!

UI: Jó sok kuvaszos-komondoros kérdés van itt a gyakorikerdesek.hu-n, úgy vettem észre. Azért remélem, lesznek majd olyan válaszok, amivel tudok mit kezdeni! ;)


2010. márc. 6. 19:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kaukázusim és komondorom van:)

A kérdésedre a válasz igen!

A kaukázusi sokkal aktívabb területörző mint a komondor.

De számomra ketten együtt alkotnak egy egészet:)

Ide betörtő még nem jött soha:D

2010. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

nekem pulim és közép ázsiaim volt.

a pulit tanítani se kellett, jött mellettem póráz nélkül, soha el nem hagyott.

a közép-ázsiai (Szása) eleinte bizalmatlan volt, kiskutyának se volt egy játékos, aranyos teremtés. El kellett nyernem a bizalmát. Onnantól kezdve viszont megvesztegethetetlen, bátor, okos kutya lett.

2010. márc. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy alapvető különbség van a komondor és a többi felsorolt fajta között :

a komondor,kuvasz pásztorkutya mig a többi juhászkutya(kivéve a tibeti masztiff mert ő pásztorkutya-de ezt a fajtát nem ismerem)!

ezért más a jellemük, más temperamentumuk stb.

ezt jól tükrözi az első válasz is, a kauja aktivabb, igen, mert ők ilyenek is, egész nap futkoznak, ugatnak; mig a tudatlan figyelő számára a komondor egész nap csak fekszik és alszik.


A komondor a jelleméből adódóan nappal fekszik, csendben van, csak akkor jelenik meg ha oka van rá;viszont egész éjjel mozog, bejárja a területét.

( ez kábé olyan, hogy a beagle (kopó) vagy a welsh terrier jobb vadász-e?- mind a kettő jó vadász, csak éppen más a vadászati stratégiájuk)

Az általad bemásolt válaszoknak azért nézd meg, hogy hány százalékos pontot adtak.... nem véletlenül...

az ilyen válaszok többségét olyanok irták, akik nem sokat konyítanak a fajtához, nem ismerik, nem tartottak még komondort.


-ha már idézgetünk, ez ide is való: "Kedves Kérdező! Inkább a saját szemednek, tapasztalatodnak higgy!

menj el, ne egy,hanem több komondor tenyésztőhöz, beszélgess velük, ismerd meg a fajtát!

Ne hagyd magad lebeszélni erről a csodálatos fajtáról ;) főleg amikor a jövője veszélyeztetve van...

meg hát magyar ember magyar kutyát vegyen :D "


amúgy szomorú, hogy mindig a külföldi fajtákat népszerűsítik jobban...


Az én komondorom 2 évesen került hozzánk, az ember azt hinné, hogy széttépné, de nem, mert ez nem idegbeteg fajta, intelligens kutya, felismerte, hogy az nem az ő területe, és pár hét elteltével oldódott fel, lett bizalmas velünk. Onnéttól kezdve, meg vajszívű, szeretetteljes, hűséges velünk. Míg az idegenekkel bizalmatalan, ha mi ott vagyunk, akkor be lehet engedni idegent, nem bántja. De ha valaki egyedül még be is jön, kimenni már nem tud...

Na nem is akartam ennyit irni... de a lényeg, hogy menj el tenyésztőhöz, ismerd meg a kutyákat, tudd meg milyen is ez a fajta, necsak internetről gyűjtögess mások gondolataiból. Szerezz saját magadnak tapasztalatot!

2010. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%

Nézőpont kérdése.

Komondort én se vennék.Ismerek többet is,de nem nyűgözött le a fajta jelleme,se a házőrzése...Szomszédunk házát a komondora mellett lazán kipakolták...Viszont a kuvaszt csak ajánlani tudom. Van szerencsém ismerni pár remek kuvaszt. Éber házőrző,de feleslegesen nem "fárasztja" magát.De ha kell,rögtön ott van,őriz és véd. Viszont szerintem mindkettő olyan fajta kutya,amihez jó,ha van egy kisebb,éberebb,pörgősebb jelzőkutya. Pl puli, pumi. Nem véletlenül voltak régen sem együtt ezek a fajták.


A többi általad felsorolt kutya közül én a KÁJ-t tudom még javasolni(KÁJ= középázsiai juhászkutya= kangal). Nagyon értelmes,méltóságteljes fajta, a vérében van a területőrzés,remek kutyák

2010. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Úristen!!!:O

Kiraboltak egy házat Komondor mellett??? :O:O

Na nee!! :(

Akkor itt tényleg lehet hogy nagy gáz van! :(

2010. márc. 8. 15:32
 6/24 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy Komondor volt?

Nem lehet, hogy ismerte a betörőket és azért engedte be?

Hogy történt nem tudod véletlenül, elmesélnéd kérlek, mert ez nagyon érdekelne???

Mit csinált a kutya pontosan?

2010. márc. 8. 15:34
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Biztos,hogy komondor volt:-)

Már nem volt kölök,4-5 éves lehetett.Egyszerű történet,gzdik elmentek dorbézolni, bementek hozzájuk,kipakolták a házat. Akutya gyakorlatilag nem sok mindent csinálhatott.Se mi,se a másik két szomszéd nem hallottunk se egy vakkantást,se egy morrantást.A kutyának nem volt semmi baja,nem hatástalanították semmivel...

2010. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

és a többi fajta egyedeiről is lehet ilyet mondani....

Barátnőméknek sarplaninacuk van, ő rettentő barátságos.

Tavaly tavasszal a kertészekkel megbeszélték, hogy hoznak facsemetéket, de nem értek oda időben délután, ezért a kertészlegények bemásztak a keritésen, berakták a facsemetéket majd kimásztak. Kutya-Sarp. mellett :D

Azt mondták nem féltek tőle, hiszen olyan barátságos volt.

Egyébként 7 éves.



Kérdező, egy valamit ne felejts-egy egyed miatt ne vonj le következtetéseket egy fajtával kapcsolatban.

Nyilván nemcsak a genetika számit, hanem az is, hogy milyen neveltetésben, környezetben nő fel egy kutyus.


Amúgy komondorról hallottam ilyen történetet, de ott kiderült, hogy azért engedte be őket, mert albérletben laktak ott, elötte 2 évig a betörők.

De ha hitetlen vagy a komondor házőrzésével kapcsolatban, akkor menj el tenyésztőhöz, személyesen meglátod.

Ha kiskutyát akarsz, úgyis nagyrészt az számit, hogy milyenek a szülők.

De én is rengeteg történetet mesélhetnék....

2010. márc. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hallottál már olyat, amikor Komondor kiállt magáért és megvédte a területét?
2010. márc. 9. 18:42
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

igen hallottam.

De ami a legfontosabb láttam is.

Már pár történetet leirtam erre az oldalra.

A legújabb amit meséltek nekem, hogy egy faluban beugrott az udvarra egy betörő és amikor meglátta a komondort elkezdett visszamászni a keritésen de elkapta a lábát és letépte a gatyáját.

És mi lett??? a rendőrség megbüntette a gazdát 25 ezer forintra pfffff....


A mi kutyánk is komondor.

Ő is inkább éjszaka aktív,sokszor ugat, egyik éjjel kinéztünk és láttuk, hogy a szomszéd kertben (ami lakatlan) állt egy ember és kővel dobálta, meg sem ijedt tőle, nagyon támadta a keritésen keresztül.

Amúgy ő olyan, hogy nagyon kedves kutya, szeretetigényes, meg lehet simogatni, és be lehet úgy engedni egy idegent, hogy mi is ott vagyunk.

(azt tudni kell, hogy egy kecske farmon nőtt fel 2 évig, ahova nagyon sok idegen ember járt, viszont keveset foglalkozott vele a gazdája, most, hogy ezért ilyen jellemű, vagy nem, az talány.De ő igy a legjobb :)

Viszont idegenekkel bizalmatlan... pl.

múltkor egy férfi meglátta és mondta h neki is komondora van, bejött és dicsérte, hogy milyen szép,gyönyőrű, közben meg simogatta, és amikor leért a keze a nyakához ő azonnal odakapott, közben apukám rákiabált, és levágta magát a férfi lábához, de úgy, hogy szinte átkulcsolta a lábaival a férfi lábát, mintha lefogná.

Egyébként,amikor egyik rokonunk simogatta, na őt majdnem ledöntötte úgy, hogy éppen hanyatfekvésben volt.

Hihetetlen milyen gyors, mozgékony.


Olyan még nem volt, hogy vki bejött nélkülünk és ki is akart volna menni. De ha volt nálunk munkás, őket vagy kisérte, vagy figyelte közelről.

De hogy elfogultatlan legyek:


Tavalyelött ellátogattunk egy tenyésztőhöz, és ott még a tenyésztő a jelenlétében sem engedte ki a kutyákat.

a kertben egyik részében beszélgettünk, a másik részében ahol a kutyák voltak, meg sem mertem közeliteni 2 méternél jobban, úgy morogtak.

Na ők nagyon harciasak, vérmesek voltak.

De amikor a gazda bement hozzájuk, pacsit adtak neki, bújtak szószerint hozzá.

2010. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!