Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassuk le az...

Hogyan szoktassuk le az emberek megugatásáról, rárontásáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:) Van egy 7 hónapos keverék kan kutyám, lakásban tartjuk. Amikor leviszem sétálni, minden embert megugat, és rá akar rontani. Természetesen pórázon sétáltatom, de már lassan húsz kg fölött van, és egyre nehezebb visszafogni. Kutyákra is ráront, velük játszani akar, ahogy az embereket sem akarja bántani, de nem szeretném, hogyha baleset lenne belőle, és jó lenne, ha leszokna ezekről. Amikor el van engedve (direkt kutyasétáltatásra kialakított helyen, nem utcán!!), és jön valaki, azonnal odarohan, és megugatja. Ha hívom, nem jön vissza. Félek, hogy egyszer baj lesz belőle! Mit tanácsolnátok, mit csináljak vele, hogyha lát egy embert/kutyát az utcán, vagy bárhol, ne menjen oda??? Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)

(U.I. tizennégy éves vagyok, de anyukám segít mindenben, hogyha egyedül nem tudom megoldani!)



2015. dec. 5. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekre ajánlanak egy jó kemény kutyasulit, mert ha ennyire pofátlan az emberekkel, előfordulhat, hogy rossz emberrel kezd ki, és egy hatalmas fejberúgással lesz gazdagabb a kutyád. Láttam ilyet sajnos...

Mindenekelőtt a behívásra kellene koncentrálni, talán a legfontosabb parancs, amit egy kutyának tudnia kell.

Egyébként minden embert megugat, vagy csak a gyanúsakat?

2015. dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is ajánlom a kutyasulit.

Ha ez így megy tovább, ez a három legrosszabb következmény:


- Emberünk önvédelmet gyakorol, ergo ahogy az első leírta, megrúgja/megüti/megdobja a kutyádat.

- Az emberke fóbiás (ismerek pár ilyen embert, ha 10 méterre meglát egy szabadon sétáló nyugis ebet, már rohanna el) és nagyon balszerencsés helyzetben szívrohamot kaphat

- Az emberke egy gyerek. A kutyád nem akarja bántani, de attól még sikerülhet neki.


Egyik juhász ismerősöm a "Fekszik" parancsot tanította meg a kutyának. Bárhol, bármilyen helyzetben. Az eb harapós (ha a gazdája szól akkor barátságos, de az idegenek jobb ha távol maradnak) és ha megindul valaki felé, csak rászól hogy "Fekszik!" - a rohanó kutya rögtön lefekszik, csak egy nagy porfelhő marad utána. Fel sem kel, amíg engedélyt nem kap rá.

2015. dec. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp suli. Mielőtt még bármi komolyabb baj történne.

Nem tudom, hogy miért ugathat, bevédi a játszó területét, vagy félelemből, vagy csak tele van energiával...de ha átmegy agresszióba akkor veszélyes lesz. Mindenesetre nagyon sokat foglalkozz vele, sulin kívül is(mármint kutyasuli ált. hétvégén van), és én azt javaslom, hogy (ahogy előttem is javasolták) a behívást gyakorolni, folyamatosan, addig is sokat pórázon.

Mert pl. az én kutyám olyan, hogy ha mondjuk odajönne hozzá egy kutya, aki elkezdi ugatni, hát péppé akarná aprítani..(már javul, sokkal jobb mint először, de még mindig van mit fejlődni bőven:D)..szóval nehogy az legyen, hogy tényleg valaki belerúg, vagy egy kutya félreérti, aztán összeverekednek..vagy rosszabb esetben a te kutyád lesz agresszív..


Egyébként azt is lehet, hogy jutalomfalattal megtanítod, hogy "hagyd".. és ugye ha rád figyel, nem a kutyára/emberre akkor jutalomfalatka...célszerű lenne egy fojtót beszerezni, a könnyebb nevelés miatt, de nem azzal kell kezdeni, mert lehet, tök felesleges. A suliban úgy is fogják látni. Ha más nem, akkor megkéred szépen őket, hogy menjenek már veled egy kört a szokott helyeden...(nyilván plusz pénz lesz, de szerintem megéri, és egy jó sulinak ilyet el kell vállalnia).

Milyen keverék lehet, azt nem tudni? És ivartalanítva van?

Szerintem 7 hónaposan épp most válik veled egyidőssé, tini lesz, ahogy te is, nem tudom, hogy tudod-e milyen egy tini, lehet te nem vagy olyan személyiségű, de most jön az a korszak, mikor a tanítás nehezebb, mert érdekesebb kihívás lesz neki a rossz, szófogadatlan, neveletlen hozzáállás:D

2015. dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sürgősen kutyaiskola.

Eddig nem tudom, hogy nevelted pl. a behívásra, tiltásra. Ha sehogy, akkor az elég nagy probléma, de természetesen még nem késő.

Ha eddig szót fogadott, és csak most kezdte el ezt a viselkedést, akkor pedig valószínűleg a kamaszkor, ivarérés okozza a gondot.

Ivartalanítást mindenképp javaslok, ha még nincs, de önmagában ez fogja megoldani a problémát.

Kutyasulit, szakembert mindenképpen vegyél igénybe, segíteni fog.

2015. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*jav. önmagában ez NEM fogja megoldani...
2015. dec. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kutyaiskola, anyukáddal együtt!
2015. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Igen, én is félek, hogy valami baja lesz neki, vagy másnak...

Ő az első kutyusom, és sajnos eddig bizonyosan én neveltem rosszul, még csak nemrég kezdtem el a visszahívást gyakorolni...

Remélem, megoldódik, kutyasulin gondolkozunk:)

Köszönöm szépen!:)

2015. dec. 6. 17:42
 8/10 A kérdező kommentje:

Első: igen minden embert megugat :/

Nem lehet tudni pontosan milyen keverék, de shar-pei biztos van benne, meg valami dobbermnn, talán német juhász:D

Nincs ivartalanítva, szerintem még nem is ivarérett, de február körül lesz ivartalanítva :)

2015. dec. 6. 17:53
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli, méghozzá most. Csak magadat szívatod (meg a kutyát), ha megvárod, amíg felnő így, meg még jobban rászokik erre a viselkedésre. Minél később állsz neki megoldani a problémát, annál nehezebb lesz.
2015. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 elwera ***** válasza:
41%
Nekem az vált be, hogy mikor ugatott, adtam neki egy pofont. Hamar leszokott róla. Ha ott vagyok a közelben nem mer ugatni. Amikor nem vagyok ott, csak akkor nagy a szája.
2015. dec. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!