Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim megengedték, hogy...

A szüleim megengedték, hogy legyen kutyám! 😊 Nagyon örülök, de nem tudok választani a fajták közül. Ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Olyan közepes\kistestu kutyára gondoltam,de nem tudok választani.Ilyen Fajtákra gondoltam:

-golden retriver

-vizsla

-újfullandi(nemtom lehet e itthon kapni sajna...)

És hasonlók.Az ellátással nem lenne gond ,ugyanis van egy boltunk.A hellyel sem mert óriási kertünk van😂.Előre is köszi a választ!

(A letaglózó,goromba válaszokat kérlek tartsátok meg magatoknak...nem azért teszem fel ezt a kérdés,hogy normal kritika ellenebe idiota valaszokat kapjak.Köszi!!😉)



2015. dec. 14. 17:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi tom,hogy a goldi meg az ujfullandi senem kis se nem kozepes fajta de olyan testfelepitesu lenne😍😆
2015. dec. 14. 17:31
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Mit tudnál neki nyújtani? Mert hiába van nagy kert vinni kell sétálni :)
2015. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 hopsalappipó válasza:
4%
Border kolli szerintem nagyon szep es meg okos is...
2015. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Mi lenne, ha menhelyről hoznál kutyát. Nagyon sok kutya közül választhatsz, van kicsi-nagy, fekete-fehér, idős-fiatal...stb. Bőven tudsz közülük válogatni.

A kutyának megmented az életét, neked meg lesz egy egyedi kutyád :D Mindenkinek pozitív :D


Ha menhelyről hozod, ki lehet hozzá járni ismerkedni, elmondják mit kell róla tudni, mit szeret, el lehet vinni sétálni...

2015. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
vizsla és border collie nem kezdőnek való.
2015. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Mièrt kell minden kezdő kutyásnak a border colliet ajánlgatni?

Szép és okos.Ezzel egyetértek de nagyon sok foglalkozás kell neki.

A felsoroltak közül egyik se kis vagy közepes termetű.

Új fundlandi(így írják)is hatalmas kutya,lehet kapni,de szerintem a legjobb választás egy keverék kutya lenne.Olcsó is(mert ugye ha fajtatisztát akarsz akkor az 100.000től kezdődik,és szaporítótól NEM veszünk)

Vizslákkal már Dunát lehetne rekeszteni,menhelyeken is vannak meg fajtamentésnél.Goldej retriever inkább kezdőnek való.De CSAK ÈS KIZÁRÓLAG TENYÉSZTŐTŐL VAGY FAJTAMENTÉSTŐL

Ne az ilyen jófogás meg kiskutya.hu-ról.Törzskönyves kutyát vegyél(törzskönyv nem egyenlő az oltási könyvvel)



Viszont jó lenne néhány megtudni:

Mennyi időd lenne rá?(séta és tanítás,na meg persze játék)

2015. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Kérlek az Illatos útról válassz kutyát. Nagyon hálásak az ottani ebek.
2015. dec. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Mivel nincs egy olyan fajta, amiért kimondottan odavagy, én is egy keverék kutyust javaslok menhelyről.

Lehet kapni újfundlandit itthon, de igen borsos ára van (kb. 250 ezer Ft).

Golden jó választás első kutyának, de nem kimondottan kertbe való, inkább kinti-benti. Vizsla pedig mindenképpen főleg benti.

Bármilyen kutyát csak akkor vállalj, ha lesz rá elég időd is! Mindennap sétálni menni vele (a nagy kert semmit nem jelent), nevelni.

Ha mindenképpen fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor járj utána alaposan a neked tetsző fajtáknak. Milyen a jellemük, milyen tartást, foglalkozás igényelnek stb. Elmehetsz néhány kiállításra, megismerkedhetsz tenyésztőkkel ill. olyan gazdákkal, akiknek ilyen kutyája van.

Jól gondold át a döntést, és felelősen válassz. Ne küllem alapján, hanem inkább hozzád illő jellem alapján válassz kutyát.

2015. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi ezt a sok választ!😃

Igen a border nem kezdoknek valo.szinte mar hobbi(bordererseg)ha olyan kutyad van.A goldent nagggyon szeretnem,mert imadom ,14 eves vagyok van egy ocsem aki 10 eves.

Csak egy a gond....a szuleim nem akarnak olyan nagytestu kutyat.😣😢pedig biztos vagyok benne hogy ha meglat ak belemennenek...

Ti mit ajanlotok?hogy gyozzem meg oket?

2015. dec. 15. 06:43
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
bemész egy menhelyre, gyepire, akárhova és választad egy kutyát aki tetszik és illetek egymáshoz. ilyen helyeken vannak újfunlandira, más fajtákra hajazó de kisebb-nagyobb, nyugodtabb-aktívabb kutyák. így te is olyan kutyát kaphatnál, amilyet szeretnél és a szüleid is boldogok lennének.
2015. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!