Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez azt jelenti, hogy be...

Ez azt jelenti, hogy be kell/kellett volna jelentenem a kutyát a jegyzőnél?

Figyelt kérdés

Megnéztem a város ebrendletét,(nyáron lesz 1 éve,hogy kutyánk van :S) de nem értem mit takar ez :



"Az ebek bejelentése és nyilvántartása


2. § (1) Az eb tartója az eb tartásra vonatkozó bejelentési kötelezettségének a bejelentésre okot adó körülménytől számított 15 napon belül köteles eleget tenni.

(2) A bejelentés tartalmazza az eb tartó adatain kívül (név, lakcím), az eb azonosítási adatait (fajtáját, születési évét, nemét, színét, ha van, jelölési számát) és a veszettség elleni legutóbbi védőoltás időpontját is."


Ezek szerint be kellett volna jelenteni? Ha igen hogyan működik ez????


2010. márc. 23. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

IGEN!

amikor a kutyus hozzátok került attól az időpontól számítva, "15 napon belül köteles eleget tenni" az új tulajdonos, gazdi a bejelentési kötelezettségnek.

(de tapasztalatom szerint, nem veszik túl szigorúan, ami a lényeg, hogy be kellene jelenteni most már. most került hozzátok, címszóval!)

2010. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
úgy is ÚJ Kisállategészségi könyvet KELL kiváltani, csináltatni neki az új állategészségi törvény szerint (500 -Ft/db. a kisállat háziorvosa, állatorvosa állíthatja ki.), majd ezzel menj a jegyzői hivatalba.
2010. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nahát!

Nem az állatorvos vezeti a nyilvántartást? vagy esetleg nem olyan esetet mond, amikor mondjuk engedélyeznek kettőt és a 3. be kell jelenteni?

vagy, ha megharapott valakit?

2010. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Egy rendeletet értelmezni kellene tudni:

"Az eb tartója az eb tartásra vonatkozó bejelentési kötelezettségének a bejelentésre okot adó körülménytől..."

Tehát onnan számít a 15 nap, ha VAN OLYAN OK, amely tartási engedély kiváltását eredményezi.

A veszélyes vagy veszélyesnek minősített ebek esetén kell bejelenteni, egyéb esetben pedig az állatorvos felé kell a kötelező oltások okán és a nyilvántartás megnyitása végett a kutyát "bejelenteni".

2010. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Úh,akkor be kéne jelenteni...

És ha elköltözünk akkor ki is kell jelenteni?!Mert nyáron már nem itt fogunk lakni.

Hogy hogy új eü.könyv kell? Miért?

2010. márc. 23. 11:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy csak arról van szó,mert a veszélyes v. veszélyesnek minősülő kutyák bejelentéséről külön fejezet van,ott valami másmilyen eljárás van...
2010. márc. 23. 11:56
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]


Itt az egész

2010. márc. 23. 11:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is bekell jelenteni a kutyákat az önkormányzatnál!Ha ezt valaki más teszi meg akkor 50.000 ft-al is büntethető!Elvileg ha akutya be van oltva az állatorvosnak le kell adnia a listát a területi jegyzőnek!(nem mindig teszik meg)

Én is voltam úgy ,hogy 2 évig volt kutyám és nem volt bejelentve ....el is ajándékoztam közben mert kinőtte az udvart:)lett helyette 2 kistestü!Én azokat félév után jelentettem be...!Nem volt belőle semmi ügy!Ki kellett töltened egy ürlapot:kutya fajtája ,neve ,kora,neme,mióta van nálad!Ennyi ...a te felelősséged mit írsz be!

Minden jót neked!

2010. márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg. Nincs arra utalás, hogy mi az az OKOT ADÓ körülmény? szerintem ahhoz kapcsolódik.
2010. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint az okot adó körülmény maga a kutya...:D
2010. márc. 23. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!