Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltozás után minden...

Névváltozás után minden hivatalos helyen azonnal be kell jelentenem a változást?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy pl. személyi igazolványt, lakcímkártyát, adó és TB kártyát azonnal meg kell csináltatni, de pl. nem csinálnak új iskolai bizonyítványokat. Egy ingatlan tulajdoni lapján mennyire sürgős ezt a változást jelezni? Nem elég csak akkor bemutatni a papírokat, amikor pl. el akarom adni, vagy, amikor olyan ügyet intézek, ahol számít, hogy van-e már lakástulajdonom?
2011. nov. 15. 16:21
 1/3 anonim válasza:
Hát ilyenkor szerintem át kell íratni mindent, mert ami nincs átírva, olyan mintha hamis lenne, mivel nem a te mostani neved van rajta, csináltasd meg minél hamarabb.
2011. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha épp nem keresel állást, és nem kell 1-2 hónapon belül a bizonyítvány, akkor ráér. De szerintem célszerű minél hamarabb elintézni. A tulajdoni lapon elég sürgős ez a változtatás, főleg, ha el akarod adni. A Földhivatal bejelentés után 15-30 napon belül módosítja a nevet. Ha férfi vagy és van családod, akkor a feleséged (ha felvette a neved), és a kiskorú gyerekeid neve is automatikusan változik! Nagykorú gyereknek külön kérelmet kell benyújtania.
2011. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából csak a tulajdoni lappal van "problémám", mármint, hogy ha nem muszáj, akkor nem íratnám át a nevemet azonnal. Csak, amikor tényleg szükség van rá; pl. eladásnál, vagy amikor azt kell igazolnom, hogy van lakástulajdonom. Ha pl. 1-2 évig még nem íratom át, akkor abból milyen bajom származhat?
2011. nov. 17. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!