Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy a két...

Honnan tudom, hogy a két kutyám közül melyik áll följebb a rangsorban? Illetve miért nyalogatják egymás száját?

Figyelt kérdés

Van egy szuka és egy kan kutyám, mindketten ivartalanítottak. S nem tudom eldönteni, hogy melyikőjük van fentebb a rangsorban. Vagy egyen rangúak lennének?

Mindketten szokták a másik szája környékét nyalogatni, van olyan is, hogy egyszerre csinálják. Úgy olvastam, hogy ez utalhat arra, hogy melyikőjük van feljebb. Máshol meg azt olvastam, hogy ez üdvözlésnek számít. Bár mindig együtt vannak, szóval hogyha ez utóbbi, akkot mit üdvözölnek egymáson, hogyha nem nagyon vannak külön?


2015. dec. 17. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyikük akaratosabb/eszeik hamarabb/nyomja le a másik fejét? Vagy ha semmi ilyet nem tapasztalsz, akkor lehet, hogy annak ellenére, hogy ivartalanítva vannak, szeretik egymást. Bár akkor is az egyik félnek akaratosabbnak kéne lennie
2015. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam a szuka az akaratosabb, ő uralja a játékokat, ő közlekedik az ajtókon először, elkergeti a kant a kajától és rámászik a kanra és párzó mozdulatokat végez.
2015. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A kan fiatalabb, csak 1,5éves. Nem tudom, hogy ez számít e. Evésnél a kan hamarabb megeszi a kajáját, s menne oda a szukáéhoz, de az megvédi. Így a kqn csak lefekszik s vár, hogyha végzett a másik, s elmegy onnan akkor megy csak oda. A szuka sose megy oda tolakodóan a másik kajájához, csak kellő.távból figyeli.

Egyik kutya se rakja a másikra a fejét, s ilyen egyértelmű domináns jelzések nincsenek.

Ajtó ki/be mászkálásnál a kan csörtet előre, én úgy hiszem azért mert ő a nagyobb. Ő 20kg a szuka csak 3, így a szuka nem akarja hogy megtapossák, de nem mondanám, hogy elengedi a másikat.

Játéknál a szuka fejezi be, testméretből adódóan hamar elege lesz, hogyha a nagy kan bepörög. Hmmhmmhmm. Nem tudom, hogy ki. Inkább a szukára voksolnék, de nem egyértelmű.

2015. dec. 17. 19:01
 4/4 elwera ***** válasza:

Nekünk a 2 nőstény is szokta nyalogatni egymás száját, meg a fülét, nyakát, hátát, seggét :D.

Ez csak egy kedves gesztus részükről, így fejezik ki, hogy gondoskodnak egymásról, semmi több. Pl nekem is van hogy meg akarják nyalni a kezemet, vagy az arcomat, mert elfogadnak engem is mint családtagot, és kedvelnek.

2015. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!