Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket ajánljátok Labrador...

Melyiket ajánljátok Labrador vagy Golden Retriever?

Figyelt kérdés
Kertben lenne a kutyus(,viszont van más kutyánk is csak ő bent van.)
2010. márc. 23. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Minda a kettó nagyon aranyos és nagyon okos.Attól függ hogy gyerekek közé kerül-e.Ha igenakkor inkább labrador mert az jobban szereti a gyerekeket.A olderretrivert sokat kell sétáltatni...DE te döntesz.
2010. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Goldit,mert nekem is az van :D

A világ legokosabb kutyája a Goldi,és imádja az embereket.

Házőrzőnek nem való!!!

2010. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindkettő jó választás.Labim van,és nagyon aranyos,őt is sokat kell sétáltatni,mert könnyen hízik.
2010. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A golden retriever és a labi is a világ legokosabb kutyáji közé tartozik. A goldinak a szőrét jobban kell ápolni, ha nem vágatod le rövire. Én véleményem szerint golden retriever választanék, de jellemben hasónlóak (általánosságban),de minden kutya külön-külön más és más. Szerintem az is a szoktatástól és a kutya jellemétől fögg, hogy hogyan fog viszonyulni(estleg féltékeny lesz-e a benti kutyusra.
2010. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Több ismerősömnek ilyen is van olyan is van, én mindkettőt ajánlom.Te döntsd el! a tied lesz! gondold végig neked mi lenne a fontos a kutyában, mit tartassz előnyben,nézz utána,kutasss!:)
2010. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Etológus-kutyaszakértő vagyok.

Mind a kettő fajta egyazon őstől származik, így a szőrhosszukon és a tenyésztők által az elmúlt évtizedben ránemesített fajtajegyeiben különböznek. Mindkettő vadászkutya, méghozzá ejtett vad szárazföldön és vízben való apportozására. Mind a labrador retriever, mint a golden retriever rendkívül barátságos kutyák, a munkájuk miatt a vézenjük nem mutathat agressziót sem más élőlények iránt, sem ember iránt. Így érdemesebb aktívan vadásztató kennelből elhozni kölyköt, mivel itt nem is igazán a küllem számít, hanem a belső tulajdonságuk, és ez erősen specializálódik a teljes agressziómentességre és a stabil idegrendszerre. Tartásukban semmi különbség nincs, rengeteg mozgásigénnyel rendelkeznek, nem bírják elviselni az agressziót körülöttük. Házőrzésre tökéletesen alkalmatlanok, egy labdáért simán megmutatnák a széfet a betörőnek. Remek észbeli képességeik vannak, a problémamegoldó képességük kifejezetten magas a hasonló kaliberű fajták között. Könnyen tanulnak, alkalmazhatóak terápiás kutyaként, vakvezető kutyaként, mozgássérült kísérőkutyájaként és sok más remek, nekik való feladatra, de kiváló házikedvencek is mindaddig, amíg megfelelően, a fajtájuknak való módon vannak nevelve, kiképezve, feladathiányban nem szenvednek, és a nevelésük teljesen agressziómentes.

Tarthatók udvaron, de kennelben, láncon, zord körülmények között, az időjárás viszontagságainak kitéve szigorúan tilos tartani őket, mint ahogy minden más fajtát. Igénylik az ember társasgát, szeretnek a közelünkben lenni, de a fent említett körülmények hatására egy ilyen társaságkedvelő kutya hamar megbetegszik, és elpusztul, vagy olyan tulajdonságokat vehet magára, amire nem számítottunk.

A golden retrievernek rendszeres, napi szőrápolásra van szüksége a szőr megefelelő állapotának fenntartása érdekében, miniumum félévente kutyakozmetikus látogatása ajánlott. Nyíratni, vágatni, erősen trimmeltetni a szőrt szigorúan tilos! Súlyosan roncsolja ennek a fajtának a szőrét. A labrador retriever két-háromnaponta igényli a szőrkarbantartást, rövid és igénytelen szőre nem igényel kutyakozmetikust.

Bármelyik fajtát is választod, nem fogsz melléfogni. Könnyen tartható, játékos, vidám fajták. Gondolkodj el azon, hogy tudsz-e megfelelő körülményeket biztosítani egy fázós labradornak, bejárása lesz-e a házba, jól szigetelt kutyaházat tudsz-e biztosítani neki télire. Lesz-e időd a golden retiever napi szőrápolására. Lesz-e időd naponta sétálni velük, játszani, kutyaiskolába vinni, nevelni, és foglalkozni velük, hisz ezek a fajták ezt igénylik.

Sok sikert a kutyaválasztáshoz!

2010. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem Goldenem van és csak ajánlani tudom, tökéletes fajta. Az enyémmel soha nem volt gond, kölyökkorában sem rágott meg semmit, jól nevelt, engedelmes kutya lett. A labradornál az elhízásra nagyon oda kell figyelni, mert kifejezetten hajlamosak rá, a goldenek is bár én azt tapasztalom, hogy a labiknál gyakoribb. Nagyon mellényúlni nem tudsz, bármelyik fajtát választod.
2010. márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!