Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánljátok?...

Melyik kutyát ajánljátok? Kinti-benti kutyaként, nem annyira nagy termetű.

Figyelt kérdés
Kinti és benti kutyát szeretnék.Vagyis amíg a suliban leszek kint lesz egy másik kutyával amikor hazaérek akkor beviszem délutánra és este megint ki.Anyu általában otthon van szóval nem lenne egyedül.
2011. okt. 26. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

shetlandi juhász, springer spániel, skót juhász, vizsla stb stb...a leírtaknak minden közepes illetve kisebb testű kutya megfelel. Mennyit lenne vele foglalkozva? van vele különösebb célod? fontos számodra, hogy fajtatiszta legyen? (egy jó minőségű fajtatiszta kutya nem 20-40 ezer forint hanem felette van)

Ha nincsenek különösebb igényeid hanem csak annyi amit leírtál akkor nézz körül a fajtamentéseknél vagy menhelyeken.

2011. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is úgy gondoltam hogy menhelyről hozatok egyet mert nem szeretném versenyre vagy valami ilyesmire hordani.Ja és sokat lenne vele foglalkozva egyrészt azért mert nekem van 2 testvérem és ők is nagyon szeretik az állatokat.Meg még csak annyi hogy otthon megtanítanám egy pár trükkre.Meg akadályokat csinálok neki de nem olyan bonyolultakat.Meg természetesen elvinném minden nap sétáltatni. :)
2011. okt. 26. 14:24
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Bármilyen közepes vagy hosszúszőrű keverék kutya jó lehet. Ha kölyköt választasz, akkor se nagyon nyúlhatsz mellé, mert a keverékek nagyon ritkán lesznek igazán nagyok (ugye kevésbé életképes a nagy kutya, mert lomhább, lassabb) ha meg mégis, az egyértelműen látszik rajtuk.


Felesleges százezreket költeni egy fajtatiszta kutyára, olcsón szaporítótól venni meg még feleslegesebb. Nézz szét a környékbeli menhelyeken, hátha beleszeretsz valamelyikbe, ha meg ott nem, akkor fusd át ezt az oldalt, és kereshetsz tőletek távolabb is: [link]

2011. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Ő pl nagyon édes: [link]
2011. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2011. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Bocsánat, idő előtt küldtem fel a válaszomat. Én, ha szereted a kutyákat és vidám, eleven állatkát szeretnél, ami nem törpe, de nem is nagy, akkor az angol cocker spánielt ajánlom.

És van egy szervezet, akik ezt a fajtát mentik és szívesen adnak örökbe ilyen kutyákat szerető gazdiknak. Ennek a linkjét tettem az előbb be.

2011. okt. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Ha jó kutyát akarsz magadnak, valami ágrólszakadt korcsot vegyél. nem vicc. nincs gond a betegségekkel, nem kell neki különösebb gondoskodás, fésülés, és házikoszton is elvan.
2011. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ja és a másik kutya fajtája Angol Cocker Spániel.Nagyon barátságos negyon kedves volt mellette egy kutya csak sajnos... Ezért is szeretnék mellé még egy kutyát hogy ne legyen egyedül.
2011. okt. 26. 15:33
 9/16 A kérdező kommentje:
*nagyon,
2011. okt. 26. 15:53
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, amiért nem a kérdésedre válaszolok, de hidegebb időben ugye el lesz döntve, hogy csak kinti vagy csak benti kutya legyen-e?


A tavasz és az ősz melegebb szakaszaiban, illetve nyáron nyugodtan lehet váltogatni a helyét, én is ezt teszem, de tönkreteszi a kutya szervezetét, ha a kinti hidegből a fűtött lakásba engeded, majd ki.

Én már megszívtam vele egyik kutyámmal, barátnőm öccse idén ősszel ugyanezt teszi a kedvenc kutyájával. Ebben az őszi időjárásban már megfázott, és reszket, mint a nyárfalevél, mert séta után a lakásba teszi néhány órára. Eddig semmi baja nem volt (5 éves, élererős kutya), mindig kint töltötte az egész napot telente, de ez a váltogatás lehet, hogy most el fogja vinni szegényt emberi hülyeség miatt (ráadásul szeretetből csinálja).

Nem tud felkészülni a szervezetük, és az ízületeket is károsítja ez a tartás.


Nem tudom, így tervezted-e, csak gondoltam, megírom, mert úgy tűnt, télen is így csinálnád.

2011. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!