Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kiskutyát szeretnék....

Új kiskutyát szeretnék. Érdekelne, hogy mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés
Kiválasztásnál, tenyésztők választásánál, felszerelés, kaja, stb? Hogyan tudom eldönteni, h milyen kutya való nekem?
2015. dec. 19. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is, mennyit tudnàl vele foglalkozni? KintI, benti kutyus lenne? Volt màr kutyàd koràbban? Mennyit tudsz ràszanni egy hónapban?
2015. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajtát szeretnél?

Vagy, ha ezt még nem tudod, akkor írd le bővebben, mi a célod vele, hol tartanád (kint? bent?), mennyit tudnál vele 1 nap foglalkozni, milyen a te életritmusod és milyen típus vagy (otthonülő? aktív? kirándulós?), vállalnál-e vele kutyaiskolát, szeretnél-e vele pl. sportolni stb.

2015. dec. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi lett az előzővel? Meguntad?

Én nem mondok ilyet, hogy "új kiskutyát akarok". Egy hasonló mondat: "új nadrágot akarok, mert már nem menő a mostani".

Ha elveszítem egy kutyát akkor így tenném fel: "kutyavásárláskor, örökbefogadáskor mit érdemes figyelembe venni". kb.


De, hogy válaszoljak is a kérdésedre: Először is, ha fejben nem megy, akkor papírra írd le, hogy most hány éves vagy, miből áll egy heted/egy napod, mennyi szabadidőd van, amit fel tudsz használni egy kutyára. Ezek után (igaz előre az ember nem tud 100% tervezni) próbáld átgondolni, hogy mi lesz veled 5-10-15 év után, mit szeretnél elérni, hogyan képzeled az életedet ezekben az időkben. Aztán írd le a negatív és pozitív tulajdonságaidat (nem vicc, tényleg segít).

Ha ez megvan, akkor még ne foglalkozz velük, hanem szépen sorjában olvasgasd el minden fajta leírását, ne csak külső alapján ítélj először, hanem mikor épp olvasol egy fajtát, közben lásd magát a fajtát, és ha úgy érzed, hogy "na ez tetszik", akkor írd fel. Nyilván először lesz jópár fajta. Aztán olvasgass a kiválasztot fajtákról minél többet, hogy leszűkítsd. Nem csak sima leírásokat, hanem tapasztalatokat, itt gyakorin is, máshol is, nézz videókat, stb.

Ha megvan pár fajta, akkor vedd elő az előbb említett listádat. Hasonlítsd össze őket, és zárd ki azt a fajtát, amelyik nem felel meg a leírásodnak. Példának mondom, hogy ha tetszik mondjuk a kaukázusi, de te önbizalomhiányosnak mondod magadat, akkor kilőve. Ha tetszik a border, de nem tudsz napi több órát rászánni, akkor kilőve. Ilyesmi. Közben gondold át, hogy ha mondjuk elkezd kamaszként a fejedre nőni, mennyire tudod kezelni ha belegondolsz, mondjuk le tudod teremteni, vagy határozottan tudsz fellépni, esetleg megijednél egy kisebb odakapástól, vagy pl élelemféltéstől.

Ilyenekre kell odafigyelni, és szerintem ha nem is 1 nap alatt ,de idővel kialakul benned a kedvenc fajtád.

Lehet lesz több is, lehet csak egy.


Aztán már könnyű, igazából tenyésztőknek is utána kell nézni, esetleg kilátogathatsz egy-két kiállításra, hogy melyik tenyésztő kutyája tetszik a legjobban.

Kajánál igazából 2 lehetőség van, az egyik a táp, ami inkább legyen prémium, sok hússal, megfelelő kiegészítővel (gyümölcs stb), és 0 gabonával. A másik a BARF, szerintem ez a legjobb, nyers etetés, itt is hús+gyümölcs/zöldség. Neten találsz leírást róla, én táppal etetek,de én is át akarok térni BARF-ra.


Első kutyának szerintem amúgy golden, labrador, berni, újfundlandi való, de ha kisebbet akarsz, akkor máltai, bolognese, stb. Lényeg, hogy kutyaként kezeld:) Sok sikert.

2015. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!