Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilert lehet kinti...

Rottweilert lehet kinti kutyaként tartani? A napi rendszeres séta és foglalkozás mellett természetesen.

Figyelt kérdés
2015. dec. 20. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
hogy ne lehetne! ha sokat foglalkozol vele,szépen neveled,tanítod, nagyon jó házőrző és "családtag" is lehet :)
2015. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Persze, én benti kutyaként nem is nagyon láttam még rottweilert.
2015. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon rövid a szőre, fázni fog. Az enyém is vent van de nem csak ezért. Az optimális kutya-gazdi kapcsolathiz kell az hogy melletted legyen. Egy rotinál még inkább.
2015. dec. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Rövid a szőre, kint fázni fog. Illetve személyvédő kutya - tehát egyértelmű, hogy a "személy", a gazdája mellett a helye, nem kizárva a kertbe.
2015. dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Lófaxt fázik már elnézést,de ne írjunk már sületlenségeket. Területet őriz ÉS személyt véd a fajta. Millió helyen van telepőrzésre használva vagy őrszolgálatot teljesít a gazdájával egész éjjel kint a terepen.


Pont a meleget nem bírja . Tapasztalatból írom,hogy amikor még volt rendes tél hóval faggyal,akkor kint feküdt a betonon,havon ,ahelyett hogy bement volna a bélelt szigetelt házába vagy a garázsba, és amúgy is vígan ugrált fetrengett a hóban. Rendesen kint tartott rotinak vastag aljszőre nő télre! Nyáron viszont nem győzött hová bújni a melegben, egy fél méteres tócsába is azonnal belefeküdt vagy elásta magát a földbe a hideget keresve.

2015. dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen, lehet kint tartani. A rotinak azért elég dús a bundája. Természetesen kell neki egy hőszigetelt kutyaház is.
2015. dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Sok évig Rottiztam, de ilyen hülyeségeket, hogy fázik.....Ez valami gyorsan terjedő vírusos agylágyulás, hogy manapság minden kutyát lakásban akarnak egyesek tartatni...

Ember a házban, kutya az udvaron. Ez így egészséges, így természetes. pont.

2015. dec. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És megszólalt mind a két véglet... Az is, amelyik szerint a kutyának csak kint a helye, és az is, amelyik szerint a kutyának csak bent a helye. Milyen jó is, mikor megmondják, hogyan is tartson valaki kutyát.

Összességében mind a két nézet hatalmas baromság!


A kutyának jó, ha bent lehet, nincs olyan kutya, amelyik ne akarna a gazdája közelében lenni. És valóban rengeteget tud segíteni a jó kapcsolat kialakításában. De egy rotiról beszélünk, nem fog megfázni, pszichésen sem lesz semmi baja attól, ha kint él! Lakásban is lehet szarul kutyát tartani, ahogy kertben is. És kertben, akár kennel tartásban is lehet nagyon normális élete a kutyának, ahogy lakásban is. A kérdés csak az, hogy mennyi minőségi időt tölt a gazda vele. Hogy és mennyit dolgozik, foglalkozik vele.

A saját és a kutyáim személyiségét figyelembe véve alakítom ki a rendet. Van kutyám, amelyik kennelben él, nem nagyon jön be a lakásba, mert egyszerűen számára a benti szabályok, az én állandó jelenlétem és kontrollom túl sok konfliktust okoz közöttünk, romlik a munkája, nem érzi jól magt. De a legtöbb kutyám a mostani csapatból is felnő mellettem, nekik kell, hogy velem lehessen. Látványosan jobb a munkájuk, ha sokat vannak mellettem, akár lakásban is.

2015. dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. Annyit szeretnék még kérni, hogy tudnátok e olyan kennelekek mondani nekem ahol jó egészségű és mentálisan erős kutyákat lehet kapni?

Előre is köszönöm.

2015. dec. 21. 17:58
 10/11 anonim válasza:
a kutya azt szereti amit megszokott. a rottim 7 hónapos, de 0 fok alatt nem nagyon megy be a luxus kutyaházába. ha ki-be cipeled azzal szerintem ártasz neki. múlt hétvégén -12 fokban voltunk kutyaoviban, csak az emberek fáztak.
2016. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!