Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz, hogy megfelelő...

Az igaz, hogy megfelelő mozgás és foglalkozás mellett, bármilyen kutyafajtát lehet tartani lakásban?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, mert nem a méreten (bernáthegyi, német dog) mozgásigényen (border collie, terrierek) múlik, VISZONT olyan kutyát nem ajánlatos amelyik területőrzésre lett kitenyésztve, például kuvasz, KÁJ. Nekik nem elég a panel.
2014. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Attól függ hogy milyen kutya fajta,mint az előző hozzászóló is írta,én például Pitbullt tartok kiskorától panelban,rengeteget sportolunk együtt és viszem rendszeresen úszni és játszani,de ha esős nap van és egész nap szakad az eső akkor sem sértődik meg ha itthon vagyunk és mondjuk az ügyességét és engedelmességét fejlesszük egy kis jutalomfalatért cserébe.
2014. máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nem igaz.


A kérdés így igaz: A legtöbb kutyafajtát lehet tartani lakásban a megfelelő mozgás és foglalkozás mellett.

2014. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, lehet.De pl. egy német dogot nem jó panelben tartani mert nem tesz neki jót a lépcsőzés, meg hát a lakás azért még is csak kicsi neki, túl nagy a német dog a lakáshoz. :)

De mindegyiket lehet, csak valamelyiket nem ajánlatos.

2014. máj. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elvileg igen,gyakorlatilag nem.
2014. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, illetve azt tapasztaltam, hogy igen, bármilyen fajtájút. Mindig leírom és mindig lepontoznak, hogy kuvasz, komondor is tartható lakásban, megfelelő körülmények között. Nem egy kutyát vittek tőlünk a fenti fajtákból külföldre benti kutyának, mint boldog családi kutya és élvezi, hogy a gazdája mellett lehet és a gyerekekkel hempereghet a szőnyegen, pedig nekik nem volt gyerekszobájuk.
2014. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, igaz, bár szerintem nem kuvaszt szeretnél ott tartani, ugye?

Nekem pincherem volt, és lakásban egy rémálom. Nem, nem a törpe fajta, hanem a közepesen nagy.

A következőket képzeld el:

Napi négy óra ingerbő séta a belvárosban (Budapest, meglátogattunk minden volt munkahelyemet, Váczi utca stb), kevés neki.

Az exem családjában a lányok biciklivel futtatták - már kertes házban laktunk - és akkor két óra alatt sem fáradt el.

Valami rémes.

Neki napi négy-öt óra futós-sétálós-felfedezős ingerkörnyezet kellett volna, és hát adj hozzá ehhez napi nyolc óra munkát, és akkor mással még nem is foglalkoztál. Egyedül tuti nem megy.

2014. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!