Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 éves kutya már öregnek számít?

9 éves kutya már öregnek számít?

Figyelt kérdés

Foxi keverék, de sosem volt az a nagyon pörgős fajta.

Hogyan lehetne játékra bírni? Labdát, botot 3x vissza hozza és annyi a játék :(


2015. dec. 22. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
3 éve még van hátra.
2015. dec. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már öreg, nem lesz játékosabb, ne erőltesd meg szegényt.
2015. dec. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mivel magad írtad, sosem volt pörgős, akkor ennyi idősen már nem is fog változni. nem minden kutya szeret apportos játékkal játszani.

Igen, öregszik a kutyád. De az apporton kívül olyan sokféle képen lehet még játszani vele.

2015. dec. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Idős, de nem öreg. Csivavám pl. 18 évig élt és már 10 évesen se volt túl játékos, de vígan eléldegélt :)
2015. dec. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
63%
A kutyusom 14 éves,keverék, és teljesen jól van. Szerintem a 9 év középidő egy kutyusnál.
2015. dec. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet játékot fejleszteni bármikor, bár ha eddig nem ment egyedül, érdemes lenne segítséget kérni. Akár oktatótól, de a legjobb lenne őrző-védő segédtől. Ez tipikusan az, amit leírni nem lehet, látni kell.
2015. dec. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy foxi soha nem idős :) Nekem sokáig foxim volt, amelyik idősen nem szeretett játszani, az fiatalon sem, de amelyik fiatalon imádott, az 13 évesen is ugyanolyan lelkesen hozta vissza a játékot, mégha kicsit lassabban is :)
2015. dec. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

10-15 év az átlag életkoruk a kutyáknak. 9 éves idősnek számít már.


Persze van amelyik hamarabb van amelyik később pusztul el.


Függ attól hogy van tartva,mennyit mozog,milyen minőségű kaját kap.


Egy idős kutya már nem lesz olyan aktív mint 3 évesen pl.

Én kutyám 14 éves,itthon aktív lent meg fél óra sétától kb kipurcan. Havi 1x van mikor szaladgál pár percig ilyenkor mintha minden igényét kielégítené és utána 1-2 hónapig megint fél óra sétától ki van.


Én nem erőltetek semmit.Mikor látom már a séta sem esik jól neki akkor jövök haza. Egyrészt nem szeretném megerőltetni,mert már az ízületei sem a régiek.Másrészt nem erőltetek rá olyat amit nem szeretne.Idős kutyákkal már másképp kell bánni. Jobban oda figyelni rájuk,nem erőltetni semmit. Ha neki az elég,hogy 3x-4x vissza hozza a dolgokat akkor ne erőltesd.Fogadd el,hogy sajnos idős korban a kutyák is belassulnak,nem úgy mozognak.Nincs igényük rá.Persze ez egyedenként változik.

2015. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
55%
Nem mondanám öregnek. A mi kutyánk tavasszal lesz 16 éves.
2015. dec. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
És még közel 16 évesen szoktam vele játszani kb. 5-10 percet ha kimegyek.
2015. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!