Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól számít...

Hány éves kortól számít öregnek a kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 9 éves(Most lett nemrég) Tacskó keverék kutyusom, és arra lennék kíváncsi meddig élnek?

Amit eszik: Pedigree, Chappy , Jutalomfalat :)

Amit iszik: Víz, néha tej,

Séta: Hetente 1x de valamikor akár 3-4 szer is

Játék: Foci, Labda


(Epilepsziás a kutyus csak mostanában már nem volt tünete (2-3 hónapja)



Előre is köszönöm a válaszokat!



#tacskó #9 éves #Hány éves kortól számít öregnek a kutya?
2013. aug. 27. 14:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és 10 kiló körül van
2013. aug. 27. 14:14
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában 10 év felett szokták idősnek mondani, de ez függ a méretüktől is. Minél kisebb kutyafajta, annál tovább szokott élni. Szóval egy tacskó simán élhet 15-20 évet is, inkább úgy 13-15-től idős...


Epilepsziás? Szegényke! :.-( Az enyém is az volt. Igaz nem abban halt meg, hanem más betegsége lett.

2013. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
hát a 9 éves már nem éppen fiatal. a kistestű kutyák akár 15 évig is élhetnek, míg a legnagyobb fajta csak 6-7 évig él
2013. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusom majdnem 16 évet élt. Kistestű kutya volt, kb. 6 kg. 13 évesen öregedett meg, szinte egyik napról a másikra, egy betegség következtében, amit még tudtak kezelni az állatorvosok. De a betegsége előtt, 12 évesen is még ugri-bugri volt.

Azért még élt szép 3 évet, igaz, komótosabban.

2013. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
A mi kutyánk, egy labrador, majdnem velem egyidős, és én már betöltöttem a felnőttkort egy éve. Igazi matuzsálem. Szóval nem lehet biztosra tudni.
2013. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez így rendben is van, viszont a tápot lecserélném valami normálisra. Brit, Chicopee, Acana, Kennels' Favourite.
2013. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nemtudom meg enné e ezeket, néha kap még maradékot, csontot azt is megeszi de a Pedigree Vital Protection száraz táp a kedvence.
2013. aug. 29. 09:25
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 29. 09:27
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sajnos tegnap végleg el kellett altatni a kutyusom!

14 évet élt, mindent megtettünk de hiába!!

Sajnos áttétes daganatai voltak(máj, vese, agy stb), :( és csak szenvedett(hozzáteszem ő élt legtovább a vele született testvérei közül)!


Epilepsziás kutyák gazdijának ajánlom a Sevenal nevű tablettát(állatorvos felírja)!


Köszönöm a válaszokat!

Az állatorvos szerint szép életet élt így, daganatosan epilepsziásan stb...

Hihetetlen, hogy egy hónap alatt mennyire le tud épülni egy kutyus. (Több kilót fogyott, gyenge, kedvtelen)


Ajánlom mindenkinek az évi 1x-i kombinált oltást + a kivizsgálást! (bár az enyém csak veszettség ellen kapott)

Természetesen nem riadtam el egy új kutyától, csak elsőnek fel kell dolgozni (részben) a régi elvesztését.

Sok sikert az epilepsziás kutyusoknak és gazdijuknak! Sevenal tablettal sokat segít!

2018. ápr. 4. 00:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!! Az én 13 èves kutyusomat pont ma két hete, hogy el kellett altatni, mellüregi daganata volt. December óta 150 ezret fizettem ki az orvosoknak, jobban is lett; de sajnos mégis legyőzte a gyilkos kór.


Azóta sírok. 😢😢😢

2018. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!