Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell tökéletes helyet...

Hogyan kell tökéletes helyet biztosítani csak kinti kutyának?

Figyelt kérdés
Most szeretnék hozni egy kutyust a menhelyről, abba bele is mentek a szüleim, de a házba nem jöhet be. Milyen a jól szigetelt kutyaház, hogy ne fázzon most télen?
2015. dec. 23. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

én saját magam csináltam fából szögek nélkül. csináltam 1

alsó részt összeragasztottam és ezt 3 alappal. aztán kibéleltem egy részt takarókkal és ezt a 3 lapot belefúrtam a talajba. így nincsenek éles veszélyes részek! jó éjszakát!

2015. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
81%

Először is milyen kutyát NE HOZZATOK kertbe:

- kis testűt

- rövid szőrűt

- kölyköt

Tehát CSAK legalább 8-10 hónapos, közép-nagytestű, dúsabb bundájú kutyát keressetek, aki nem fog kint fagyoskodni télen.


A kutyaház: Raklapon, téglákon, vmilyen emelvényen álljon, hogy ne a hideg talajjal érintkezzen. Ajtaja a kutyaház hosszabbik oldalán legyen, annak az egyik szélén, mert így egy szélvédett zug alakul ki bent. Ajtóra thermo hőfüggönyt érdemes erősíteni, ami bent tartja a meleget.

A kutyaház ne legyen túl nagy, mert a kutya nem tudja befűteni magának. Elég akkora, amiben meg tud fordulni, kényelmesen le tud feküdni. Belülre ne pokrócot-szőnyeget-ruhákat tegyetek, mert az hamar átvizesedik-nehezen szárad: SZALMÁT vegyetek, azt bőven almozzátok be, s ha nagyon vizesedik, cseréljétek. Ajtóra egy küszöb ajánlott, hogy ne hordja ki annyira a szalmát.

A ház dupla falú legyen, a kettő közt vastag, legalább 5 cm szigetelés, pl hungarocell...de alul-felül-4 oldalt legyen szigetelve.

Előny takarításnál, ha nyitható a tető

Nagyjából ennyi

Lehet kapni kész házakat...

Nekem ezek tetszenek pl

[link]

2015. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
72%
Mi asztalossal csináltattunk szigetelt házat, és beleraktunk egy meleg plédet:)
2015. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Szilvivel egyetértek milyen kutya való úgymond kintre.


Pléd-ruhák átvizesednek hamar és ha a kutya hideg vizes pléden fekszik könnyen megfázhat. Szalma!!!


Nagyszüleim is plédet raktak be az ólba. Csóri kutya nem ment bele,láttam az ól mellett össze gubbadva fagyoskodik,gödröt ásott magának.Megnéztem és a pléd tiszta víz és félig fagyos volt. Ezt én sem ajánlom. (ez pár éve volt amikor még keményebb teleink voltak.


Én is mondtam szalmát hozzanak.Szerencsére belátták.Mind 3 kutyánál a plédet kidobták és szalmával bélelték.Szívesebben is mentek bele az ólba.


Pléd lehet meleg meg vastag átvizesedik ebben a párás-ködös,nedves levegőben pik pak!!


Szigetelt kutyaól mindenképpen.

2015. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
A többiek már mindent leírtak, még annyi, hogy ne vedd szó szerint amit Szilvi mond. Egy kiskutyának sem lesz semmi baja kint ha megfelelő helye van és olyan fajta aki nagykorában is bírja a kinti tartást. Nekem az egyik kutyák november 20-án született és nem volt bejárós, de köszöni szépen, tökéletesen jól van így 10 évvel később is. Vajon ebben az országban hol tartják a kiskutyákat a menhelyen télen? A nyakamat teszem rá, hogy nem sok helyen van fűtött helyük és ideiglenesen sem tudják mindet befogadni... Anyám kutyáját decemberben hoztuk el a menhelyről 3 hónaposan, még kutyaháza sem volt ott csak a beton.
2015. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem a 2. minden fontosat leírt, én is ezeket szerettem volna írni. A pléd tényeg nem jó megoldás, mert nedvesen megfagy és a jeges vizes ruhán átfagy a kutya, a szalma sokkal jobb, nem kell sok belőle és olcsó.


Nekem nincs szívem kinn tartani a fent leírt kutyákat, meg úgy egyáltalán semmilyet, mert nálunk a kutya családtag, de ha a menhelyen is kinn volt, jó kondícióban van, van szél és esővédett, talajtól elemelt, általa befűthető háza, akkor nagy baj nem lehet.

2015. dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Igen,csak a menhelynek nincs más választása sajnos.De hidd el ők sem raknák ki őket ha nem lenne muszáj,csak nincs fűtött helyük. De legalább szalmás fekhelyük van és többen összebújva kevésbé fáznak. Egyedül egy kölyök kutya tuti fázik.


Én meg azt nem értem,hogy a mai világban miért baj az,ha vki azt mondja hogy a kölyök kutyát ne tegye ki a hidegbe. Lehet baja!! Orvos sem ajánlja,hogy egy kölyök kutya kint legyen.


Mondjuk egy komondor,kaukázusi,bernáthegyi,berni pásztor és egyéb tömött szőrű fajta kölyke nem fog fázni,mert vastag a bunda!!! de pl egy német juhász vagy egy vizsla kölyök meg fog fagyni.


Csak jót akarunk. Lehet van olyan kutya amelyik kibírja. De lehet vmelyik nem fogja.


Ha kölyök is vmi nagyon nagy bundájú legyen . Kb fél éves koráig nem tudom miért ne lehetne bent tartani egy kölyköt,szocializáció szempontjából is sokkal fontosabb.Na meg,hogy tudja,hogy kell viselkedni bent.

2015. dec. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ahonnan anyám hozta a kiskutyát ott nem volt semmilyen szalma meg rendes kutyaház, a testvéreit meg már mind elvitték előtte, de ezt írtam is... A kérdezőnél meg gondolom lesz ház, tehát akkor mi a baj? Én meg azt nem értem miért kell ebből ekkora drámát csinálni. Ha ekkora tragédia lenne, hogy kint élnek kutyák, akkor már rég kihaltak volna, ugyanis el kell, hogy keresítselek a világon a legtöbb kutya még ma is kint születik és kint éli le az egész életét. Azt meg hagyjuk már, hogy attól lesz családtag egy kutya, hogy bent tartják. Ez egyrészt sértés a tisztességes, jó gazdákra nézve akik valamiért kint tartják a kutyájukat, másrészt meg bshit, mert egy benti kutyának is ugyanúgy lehet rossz élete, stb. Csak meg kell nézni mondjuk Amerikában mennyi embertelen körülmények között, házban tartott kutyát mentenek ki... Nem a benti tartás fogja megváltani a világot, hanem egy normális gazda.
2015. dec. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
31%

Egész télen egyedül egy kertben kölyökként...fázik, magányos, sír, rongál, ugat, esetleg szökik...a legtöbb kinti kutyával főleg télen alig foglalkoznak...

Egyébként mindenki úgy bacca el a kutyáját, ahogy akarja...

Az tuti, hogy a lakásban, gazdával EGYÜTT nevelkedett-szocializált kutya felnőttként sokkal magabiztosabb, együttműködőbb és okosabb kutya lesz...

2015. dec. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Látod ez az ami eszméletlen bunkóság. Hogy jössz te ahhoz, hogy megmondd kinek a kutyája milyen jó lehet? A tiéd lehet butább és rosszabb lenne ha kint lakna, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki másé is...

Az én kutyám speciel nem sírt, nem rongált, nem szökött és nem volt magányos. Van egy olyan dolog, hogy nevelés, tudod... Nagykorában meg sorra hozta a 99%-os vizsgákat (kutyaiskola nélkül). Most 11 éves, de simán lekörözi a fiatalabb kutyákat is. :) Az előző kutyám 14 évesen halt meg hasonló eredményekkel. A nővéremnek az egész fala tele volt díjakkal, a kutyái szánt húztak, őrző-védőztek, engedelmeseztek, ha azt mondtuk takarítás van, hozták a gereblyét, a vödröt... Aztán mi a házban feküdtünk le aludni, ők meg kint. Erről ennyit. És ugyanakkor ismerek csomó kutyát akit bent tartanak a házban de sz*rnak rá, csak ott van a büdös putri közepén, sokat még a dolgát végezni sem engedik ki. Nem kéne általánosítani. Miért nem fér senki agyába, hogy aki normális gazda annak mindenhol jó kutyája lesz?

2015. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!