Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak megy a hasa, hogy...

Kutyámnak megy a hasa, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

3 hónapja fogadtam be az Illatosról, 7 éves kan. Volt már egy prosztatagyulladása, azt kikezeltettem (így hoztam el).


TEgnap reggel, (istentudja mitől) sugárban ürített, ment a hasa. A szokásos tápot kapta ezelőtt (prémium táp), illetve mint már máskor is, marha levescsontot kapott (főzve-tisztítva) ettől se volt egyik alkalommal sem baja. Mást nem evett.

TEgnap koplalónapon volt, ma hajnalban nem szűnt meg a hasmenése. A kedve jó, nem letargikus vagy ilyesmi, jön-megy intézkedik.



Egyik állatorvosom sem elérhető, lévén hogy karácsony van, mit tehetek a kutyáért?



2015. dec. 24. 05:12
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Lényegében ugyanazt kell tenni, mint embernél. Bolus adstringens tabletta az utasításban foglaltak szint adagolva, valamint széntabletta, szintén a kutya testsúlyának megfelelő adagolásban. Visszafogott táplálás, száraz háztartási keksz, esetleg főtt rizs enyhén sózva. A korábbi tápra visszatérni csak 2-3 nap után ajánlott, ha a hasmenés megszűnt. A táp ugyan kényelmes, de sokszor allergia alakul ki a kutyáknál.
2015. dec. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Taknyosra főtt rizs plusz zsenge főtt csirkehús, csont nélkül. Én kutyáim is csináltak ilyet; egyik nap kemény kolbász, reggelre pedig egy méter hosszú sugárfosás. Egy napig diétáztak, utána eltűnt a hasmenés.

Lehet, hogy felnyalt valamit a földről.

2015. dec. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Állatorvos nagyon sürgősen, a Karácsony nem kifogás, keress a neten ügyeletes orvost a közeledben, ez kár bélgyulladás is lehet, amibe hétfőig belehal!
2015. dec. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat !


Utolsónak.

TE miből gondolod hogy ez kifogás? OLyan helyen elék, ahol 2, azaz kettő állatorvos van. Mindkettőt hiába keresem, vagy nem veszi fel, vagy bemondja hogy nem tud csak 27-én foglalkozni vele...a szomszéd várost nem ismerem, nem tudom hogy ott van-e, és annak mik az elérhetőségei.

Utaztassak találomra, egy fosós kutyát, tömegközlekedéssel? (Nem, nincs jogsim.)


A rizst kb meddig kell főzni, hogy az esethez megfelelő állagot kapjak?

2015. dec. 24. 10:45
 5/6 anonim ***** válasza:

"TE miből gondolod hogy ez kifogás?"


Abból, hogy velem foglalkozol, és nem állatorvos keresel a neten!


A főtt rízs csak akkor segítene, ha nem két napja menne a hasa!

2015. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Opcionális lehetőségként felhívnám az Illatos úti menhelyet, hátha tudnak orvost ajánlat, de ha hiszti helyett leírtad volna, hogy hol laksz, akkor itt is kapnál segítséget, igen sok kutyabarát van az oldalon.
2015. dec. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!