Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kiskutyánknak?...

Mi baja lehet a kiskutyánknak? Sürgős! (szőrhullás)

Figyelt kérdés

A kutyánknak észrevettük, hogy az egyik szeme körül kicsit kihullott a szőr, 1 nap alatt pedig mintha már egy egész kis foltban hiányozna, és talán egy kicsit sebes is, azt nem tudom sajnos megállapítani. Először arra gondoltam, talán a szemcsepp marta ki, amit most éppen kapnia kell, de biztos, hogy nem csak az egyik szeme lenne akkor ilyen...

Nem bolhás, viszont folyton vakarózik, ezért azt gyanítjuk most, hogy kezd rühes lenni. Természetesen az első dolgunk lesz reggel állatorvoshoz vinni, most épp telefonálgatok ezügyben.

(Tudom, hogy az ezredik ilyen kérdés, de a legtöbbel ellentétben mi nem hagyjuk a kutyát az udvaron hetekig rossz állapotban és próbálunk távgyógyítani az interneten keresztül.)

Mi lehet ez szerintetek?:( Ha rüh, annak mi szokott lenni a kezelése, és emberre, más állatra átterjedhet-e?

Én nagyon megijedtem, hogy rövid időn belül nehogy csomókban hulljon itt ki a szőre, minél hamarabb segíteni szeretnék rajta, és annyi rémtörténetet hallottam már.

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. dec. 26. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet allergiàs a szemcseppre.
2015. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyetek neki bolhairot es ruhirtot es talan csirke allergia, figyeljetek ra, hogy ne egyen csirket se tapban, se konzervben, se fott formaban, csirkes kajamaradekot se adjatok neki!! Nalunk is ez volt a baj
2015. dec. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De létezik, hogy csak az egyik szeme alatt hullott ki a szőr?

Mert mindkettőbe csepegettem napokig, sőt hetekig, és ez 2 nap alatt lett ilyen. Egyébként ezt is mindenképp meg kell beszélni orvossal, hogy hónapok óta csúnya a szeme, és semmi nem használ rá, hiába fogyasztjuk el már a 4.üveg szemcseppet...

Nem tudom, hogy van-e csirke a tápban, de nagyon remélem, hogy allergia fog állni a háttérben, és nem pedig valami csúnyább, amit nehéz lesz kiirtani, mert egy nagyon hosszú szőrű, vastag bundájú kutyáról van szó, neki sem lehet kellemes, hogy állandóan viszket:(

2015. dec. 26. 18:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és bolhaírtó spray-t használtunk rá, de azóta is ugyanúgy vakarózik, ezért sem értem:(
2015. dec. 26. 18:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Onnan tudjátok hogy van e csirke a tapban hogy az összetevőit elolvassatok.
2015. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam, csak nem én veszem a kutyakaját, hanem ilyen kimérős boltból van, és ugye nem a rendes zsákjában adják.

Egyébként nem hiszem, hogy a kajával lesz gond, mert több hónapja ugyanazt eszi, és eddig semmi baja nem volt:/

2015. dec. 27. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!