Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám gyakran belehempereg...

A kutyám gyakran belehempereg minden piszokba, és így azért meg kéne fürdetni, legalább sima langyos vízzel átöblögetni a bundáját. Nem veszélyes a gyakori fürdetés neki?

Figyelt kérdés

Gyakran belehempereg minden piszokba, döglött halba, ha csak egy pillanatra is leveszem róla a szemem.

Értem hogy ez a vadászösztönéhez tartozik, nem probléma.



2015. dec. 28. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Sima víz nem árt, csak a sampon.
2015. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem hagyom a kutyáimnak, mert nekem is meg nekik is rossz az állandó fürdetés, a higiéniáról nem is beszélve. Jobb megtiltani, mint állandóan mosdatni. Egyik kutya sem lesz lelkibeteg attól, hogy nem bűzlik úgy, mint egy varacskos disznó, nem kell mindent hagyni nekik csak azért, mert "ösztönös". Már egy ideje nem a vadonban vannak, csak ezt az ösztöneik nem mindig tudják.
2015. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, már tanítgatom rá, csak menhelyi kutyus volt, és ott minden ilyet megengedtek neki és 3 évet nem olyan egyszerű "kitisztítani" a fejéből.
2015. dec. 28. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Tiltani tudod csak.


Hát sima vízzel való fürdés alig ha hozza ki a dög,hal és bármilyen egyéb szagot :D


Szóval a tiltás a fő,csak sok idő lesz.

Még azt teheted,hogy csak ott fürdeted meg ahol olyan. Pl nálunk a kutyák feje,nyaka szokott büdös,dögös lenni így csak fej/nyak mosás van.


Múltkor megszívtam frissen fürdetett fehér kutya. Ácsingózok, elkalandoztam nem figyeltem,érzem a kutyám hemperegni akar rántottam egy a pórázon,erre végig húztam a kutyát a rothadt egéren :DDDD hát nem hogy véres lett a fehér kutyám fél oldala,de még bűzlött is. Na haza értem dobtam a kádba és sikáltam ezerrel samponnal. Utána sokáig nem fürdettem meg. De figyeltem is :D

2015. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából de. Új hely, új szabályok, a kutyák marha gyorsan tudnak alkalmazkodni. A kakaevés tiltását viszont nem egyszerű elmagyarázni nekik :D Arra nemigen lehet "tanítgatni" egy kutyát. Eleve tanítani csak azt lehet, hogy mit tegyen, arra nem, hogy mit ne. Amit nem kéne csinálnia, azt tiltjuk.
2015. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!