Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler szuka ivartalanítás...

Rottweiler szuka ivartalanítás. Igen vagy nem? Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Érvek:

- nem lesz vemhes

- nem lesz álvemhes

- nem lesz gennyes méhgyulladása (amibe bele is pusztulhat)

- nem lesznek egyéb ivarszervi daganatai

- nem fog szökni tüzeléskor, illetve hozzá sem szöknek be

- az ivartalanítással hosszabbodhat az élettartama

- ha nem szült még, és úgy ivartalaníttatod, nem lesz kitéve az emlőráknak

2015. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érvek ld. előttem szóló.
2015. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek ellenérvek. Szuka kutyust akkor hagyunk ivarosan, ha törzskönyves kutya, akit tovább szeretnénk tenyészteni, ergo tenyésztők vagyunk, vagy a tenyésztővel, későbbi célokból így beszéltük meg. Semmilyen más épkézláb oka nincsen annak, hogy a kutyus ivaros maradjon, kizárólag rizikófaktort jelentenek a tüzelések, semmi többet.
2015. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg felmerülő probléma lehet az inkontinencia. Húgom szukája inkontinens lett a műtét után. Nem tudom, mitől függ. (inkontinencia=nem tudja tartani a vizeletet, csepegteti állandóan)
2015. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kockázata mindennek van, ahogy egy mezei mandulaműtétnek, avagy gyomortükrözésnek is az embereknél. Pro-konra döntünk és itt az ivartalanítással járó előnyök szignfikánsan megugorják az ivartalanítás nélküli kutyusok későbbi életszínvonalának, egészségének esélyeit. Szuka kutyusról van szó. Marhára nem mindegy. Ők ösztönből párosodnak, nem azért mert az mekkora buli. Én sosem tenném ki ennek a kutyámat, ahogy a rendszeres tüzelésnek(elzárásnak) sem. Aki tenyészt az iszonyat időt, energiát, pénzt nem sajanálva, folyamatos orvosi felügyelettel teszi, jobb esetben egy szukát 2-3 évesen legkorábban és maximum két almot hoz le. Ott mindenre figyelnek.Nem tudom mikor különítik el végre fejben az emberek, hogy ha egy szuka jó anya is teszem azt, semmi szüksége erre. Hagyja már meg mindenki ezt az arra szakavatottaknak, én sem viszem az elromlott tévémet egy cipészhez. Suszter a kaptafánál ugye.
2015. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!