Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azokat is érinti az új törvény...

Azokat is érinti az új törvény, akik nagyon ritkán tartják láncon a kutyát?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy új állatvédelmi törvény született, miszerint tilos lesz láncon tartani a kutyát, aminek örültem, mert a híradókban, ha falvakat mutattak, gyakran láttam olyan kutyákat, akik ki voltak kötve és állandóan ugattak.

Ekkor jutott eszembe, hogy ha a gazdi biztonságban szeretné tudni a kutyáját és csak este köti ki, azzal törvényt sért? Én legutóbb 5 éve, októberben kötöttem ki a kutyát minden este 10-kor, mert az éjszaka kellős közepén tervelte ki a szökést. Ez úgy derült, hogy a szomszédom szólt nekem, hogy a biztonsági kamerája rögzítette a kutyám szökését. Meg is láttam a hátsó kerítésen a nyomot: egy jókora rés volt rajta. Korhadt volt a fa, ezért tudott kiszökni. Deszkával tömte be a lyukat, de azért a biztonság kedvéért kikötöttem minden este, reggel pedig elengedtem. Nappal sosem szökött ki, mert mindig vele voltam. Másfél hét múlva megjavították a kerítést -akkor is ki volt kötve, hogy ne lássa, mit ügyködnek az ácsok. Azóta sem kötöm ki, mert már nem tud elszökni -meg amúgy is öreg már.



2015. dec. 30. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ha csak alkalomszerűen van megkötve, azt nem büntetik.
2015. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Igen, azokat is. A szilveszterre is vonatkozni fog.


"Csak este". Na az nem ritka, hanem rendszeres.

2015. dec. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nesze semmi törvény... "tartósan " tilos láncon tartani. Aztán kinek, mi a tartós, az majd kiderül az első feljelentgetésekből.
2015. dec. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából addig "tarthatod" láncon, amíg az udvarból kiállsz a kocsival, ha szökős a kutyád.
2015. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!