Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire érdektelenek lennének...

Ennyire érdektelenek lennének az emberek? Vagy vakok? Buták? Mi ez?

Figyelt kérdés

Faluról utaztam be a városba. Leszállok a buszról, elindulok az Interspar felé, sürgősen kellett egy mosdó.

Elszalad mellettem egy vizsla, fülét farkát behúzva, póráz nélkül. Hátranézek, hol a gazdája, sehol senki.

Elkezdtem követni, kíváncsi voltam merre tart. Célirányosan átfutott a zebrán az emberek után, majd be a Sparba, onnan meg a H&M-be. Itt fogtam meg, mert sehogy nem tudtam magamra hívni a figyelmét. Bementem vele a kisállatboltba, mondom az eladócsajnak, hogy most fogtam, meglépett valahonnan, szerinte mit csináljak? Hát, ő nem tudja. B terv, mindjárt jön a párom, majd ő gyorsan telefonál egy dokinak chip ügyben. Lényeg, hogy elértük a dokit, volt chip, hazajutott a kutyus. (fogalmam sincs mit csinálok vele, ha nem találtunk volna chipet...)


Ami viszont azóta is foglalkoztat:

Megnéztem a térképen, a kutya egy (gyalog) 33 perces útvonalat tett meg, elég forgalmas részen. Ez idő alatt egyetlenegy embernek sem jutott eszébe, hogy segíteni kéne neki? Fél óra után én voltam az első akinek feltűnt, hogy gáz van?

Ha egy gyerek sétálgatott volna szülők nélkül, amellett is elmennek?

Nem fér a fejembe. Mi lesz itt holnap?


2015. dec. 30. 19:39
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
95%
Hát azt azért tisztázzuk, hogy ha a kutya szalad, akkor elég nehéz bármit tenni. Eleve ugye először körbenézel, hogy hol a gazdája, és mire visszafordulsz, sehol nincs a kutya. De még ha látod is, és hívod, valószínű, hogy nem fog foglalkozni egy vadidegennel, nem áll meg, nem megy oda, pláne ha bepánikolt és azért futkos. És hát hacsak az embernek nincs fölös fél órája (vagy több) kutyát vadászni, plusz utána intézni a sorsát, elég reménytelen vállalkozás utánaindulni. Ha nem áll meg a kutya a boltban, valószínűleg te is elég hamar nyomát vesztetted volna.
2015. dec. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
56%
Igen sajnos sok ember inkább félre néz csak nehogy neki kelljen segíteni. Valaki direkt másik útvonalon megy csak ne kelljen oda menni a kutyához vagy bármi máshoz. Sokan a szülők nélkül kóválygó gyerek mellett is simán elmennének...
2015. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Nem állt meg, elkaptam a nyakörvét. Aki akar segíteni az tud is, én azt mondom.
2015. dec. 30. 19:52
 4/45 A kérdező kommentje:
Az állatboltban szerencsém volt, mert tartanak ott egy nyulat, amire eléggé ráfeszült a kutya. A telefon intézéséig az lefoglalta, aztán vettem egy pórázt neki, és irány a doki.
2015. dec. 30. 19:53
 5/45 anonim ***** válasza:
48%
akuminak igaza van ;)
2015. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Tudom, akuminak mindig igaza van. Kivétel amikor nem :)
2015. dec. 30. 19:55
 7/45 anonim válasza:
76%

Érdekes. Szerintem alap, hogy legyen a kutya nyakörvén egy név, és telefonszám, így, ha elveszik könnyebben haza lehet juttatni.

Több kutyát találtam már, és mindegyik nyakörvén volt egy kis címtartó, így fel tudtam hívni a tulajokat.

2015. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
A gazdája elmondása szerint volt bilétája, de mikor elkaptam már nem volt rajta. Valószínűleg elhagyta valahol.
2015. dec. 30. 20:03
 9/45 anonim válasza:
85%
Mondjuk a 33 perc az semmi. Legutóbb olyan kutyát találtam, ami 5 nappal azelőtt tűnt el, mielőtt megtaláltam, a tulaj elmondása szerint. Magyarországon, egy határ menti városban találtam, egy kb 10-12 kilométerre lévő osztrák faluból szökött el.
2015. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
66%

Az első válaszolónak tökéletesen igaza van. Plusz sokan bizalmatlanok idegen állatokkal szemben. Én is az vagyok, ha odajött volna hozzám barátságosan akkor foglalkoztam volna vele, de egy vadidegen, ijedt, nagytestű kutyát eszembe nem jutna hajkurászni, még akkor sem ha nyakörv van rajta és az időm megengedi.


Kisgyerekhez hasonlítani az esetet elég érdekes, a leghisztisebb rémült totyogó nem marcangol szét, ha olyanja van.

2015. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!