Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire érdektelenek lennének...

Ennyire érdektelenek lennének az emberek? Vagy vakok? Buták? Mi ez?

Figyelt kérdés

Faluról utaztam be a városba. Leszállok a buszról, elindulok az Interspar felé, sürgősen kellett egy mosdó.

Elszalad mellettem egy vizsla, fülét farkát behúzva, póráz nélkül. Hátranézek, hol a gazdája, sehol senki.

Elkezdtem követni, kíváncsi voltam merre tart. Célirányosan átfutott a zebrán az emberek után, majd be a Sparba, onnan meg a H&M-be. Itt fogtam meg, mert sehogy nem tudtam magamra hívni a figyelmét. Bementem vele a kisállatboltba, mondom az eladócsajnak, hogy most fogtam, meglépett valahonnan, szerinte mit csináljak? Hát, ő nem tudja. B terv, mindjárt jön a párom, majd ő gyorsan telefonál egy dokinak chip ügyben. Lényeg, hogy elértük a dokit, volt chip, hazajutott a kutyus. (fogalmam sincs mit csinálok vele, ha nem találtunk volna chipet...)


Ami viszont azóta is foglalkoztat:

Megnéztem a térképen, a kutya egy (gyalog) 33 perces útvonalat tett meg, elég forgalmas részen. Ez idő alatt egyetlenegy embernek sem jutott eszébe, hogy segíteni kéne neki? Fél óra után én voltam az első akinek feltűnt, hogy gáz van?

Ha egy gyerek sétálgatott volna szülők nélkül, amellett is elmennek?

Nem fér a fejembe. Mi lesz itt holnap?


2015. dec. 30. 19:39
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Éppenséggel pont éltem ilyen élethelyzetben, és pont nem tartozik rád az életem ezen része :) (ja, és pont ebből tanultam meg, hogy nem minden a pénz)
2016. jan. 1. 21:26
 32/45 A kérdező kommentje:

Megértem azt, akinek éppenséggel nincs pénze ennyire.

DE (!)

Nem hiszem el, hogy azalatt a r*hadt 33 perc alatt egyetlenegy embernek sem volt lehetősége segíteni azok közül akik mellett elhaladt a kutya.

2016. jan. 1. 21:29
 33/45 anonim ***** válasza:
85%

Ha kiszámoljuk, hogy az én állatorvosomnál mennyibe került volna a torúra, ha nincs meg gazda, vagy csak messze lakik, és még hozzáadjuk a póráz, szájkosár árát, és még azt a lehetőséget, hogy letagadja, mert pl valami családi probléma volt vagy a kutya betegsége miatt, amire nincs pénze..

Még egy út (buszjegyekkel)az Illatos útra, meg haza, ez nekem több napi fizetésem lenne.


A pénz nem minden, de ha nincs akkor csak a saját problémáddal fogsz foglalkozni.


Ha megnézed hány ember dolgozik minimálbérért vagy nincs munkája, él a létminimum alatt ledöbbennél.

2016. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Létminimum alatt keresek :)
2016. jan. 1. 21:55
 35/45 anonim ***** válasza:
56%
Hozzánk egyszer (vagyis sokszor, de az volt az utolsó) odakölykezett a padlásunkra a szomszéd macska. Mivel a szomszéd mindig agresszíven követelte a kismacskákat vissza, amikor gyerekként játszani akartam velük, sőt még a miénket is ellopta! ezért dobozba raktam őket, és átvittem. De érdekes mód akkor már nem kellettek neki. Ekkor írtam a helyi állatmenhelynek, de közölték, hogy nekik nincs helyük. Na most én akkor mit csináljak, ha nincs pénzem a bolhás, férges kismacskákra, főleg ha elkapják az enyémek is?? Hiába akarom, ha egyszer nincs. Kitettem hát a dobozban őket a szomszéd ajtaja elé, hátha megjön az esze. Két nap múlva bent voltak ugyanazon a menhelyen, egy hosszú poszttal együtt, miszerint milyen szemétállat az, aki képes volt kitenni őket. Persze az nem baj, hogy a saját tulajuk nem vállalt semmi felelősséget. Kb ilyen lehetsz te is. Kicsit el van ferdülve az igazságérzeted. Oké, szomorú, hogy 33 perc alatt nem foglalkozott vele senki más, de az az igazán szomorú, hogy a gazdának szerinted semmi felelőssége.
2016. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam, hogy semmi felelőssége.

Tény, hogy lehetett volna óvatosabb, ha tudja, hogy szökős a kutya DE(!) többszörösen meg van erősítve a kerítésük pont emiatt. Egyedül a kapu az amin ki tud jönni, ha nyitva hagyják.

Azért ez a helyzet nem ugyanaz mintha kidobta volna az utcára a kutyáját, hogy "menjélb*zdmeg"...

Ha így történt volna persze, hogy a gazdát okolnám...

2016. jan. 1. 22:32
 37/45 anonim ***** válasza:
80%
Minden rosszinduat nélkül kívánok neked még némi élettapasztalatot, hogy el tudd képzelni, hogy egy kutya órákat, napokat is kóborolhat anélkül, hogy bárkinek lehetősége lenne megfogni, vagy legalább gyanítani, hogy baja van. Nem kezdem el kifejteni, mennyi oka lehet annak, hogy a kutya egy fél órás távolságot (ami neki lehetett éppen tíz perc is) úgy tett meg, hogy senki nem vadászta le útközben, de hidd el, hogy nem egy érvem lenne. Nagyon jó, hogy segítettél neki, de ezért nem kell mindjárt elásni az összes többi embert. Vegyél vissza egy kicsit.
2016. jan. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
30%

"Létminimum alatt keresek :)"


De boldog vagy!

Biztos, hogy nem abból tartasz fent háztartást.

Talán még anyuci tart el vagy a barátod (is), de fingod sincs miről írok (írunk).


Még sok pofára esésed lesz az életben attól függően, hogy vidéken vagy városban fogod élni az életed.


Süt rólad, hogy tapasztalatlan és korlátolt vagy.

2016. jan. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Ja, hogy ti köpködhettek, más már nem? Rendben.
2016. jan. 2. 14:28
 40/45 anonim ***** válasza:
31%
Miért gondolod, hogy érdektelenek, buták és vakok az emberek? Te magad vagy a példa rá hogy nem azok! A kutya 33 perc alatt jó helyre került! Mégegyszer gratulálok, szerintem ez volt a célod, hogy jómagyarmódra fikázd a társadalmat, ügyes vagy nagyon, szégyent hozol a kutyásokra. Ébredj már fel, gyermekem!
2016. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!