Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne zabáljo...

Mit csináljak, hogy ne zabáljon a kutyám?

Figyelt kérdés
Kóbor kutya volt, nyilván sosem vehette természetesnek, hogy van előtte kaja. De már 2 és fél éve nálunk van, és még mindig falja a tápot. Rágás nélkül behabzsolja, utána meg fuldoklik tőle. Valamelyik nap letüdőzte egy részét. Úgy megijedtem, azt hittem, megfullad. Próbáltam, hogy leszidom, de nem érti, hogy miért. Azt is próbáltam, hogy elvettem tőle mindig, amikor habzsolt, de ez nagyon nem vált be, mert csak még gyorsabban evett, ha visszaadtam neki, mert tudta, hogy úgyis mindjárt elveszem tőle megint.
2015. dec. 31. 15:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az hogy beporszívózza az nem számít. Nekik nem kell rágniuk és ízlelgetniük. Nem indít emésztést a nyál mint nálunk. Ugyan azt nem írtad milyen tápot kap de a minőségibből kevesebb is elég ami nem okoz akkora terhelést. Ezen kívül oszd el napi 2 étkezésre így nem terheled annyira a gyomrát. Ezután már nem szabad hogy problémája legyen.
2016. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyim is egy hörpintésre zabál mindent. Ha Napközben többször is adtam neki, mint egy gyereknek, nem habzsolt. Ha ritkábban kap, jobban kiéhezik és az amúgy is habzsolásra hajló kutyus mégjobban fog habzsolni.

Próbáljátok ki! Én konyhai kosztot adok neki, plusz táp.

Mára 40kg. De még nőni fog. 😉❤ Ha állandóan adva van neki a kaja nem fogja annyira érdekelni. Minél ritkábban adsz neki annál jobban akarja a kaját. Nálam ez vált be.

Sokszor volt hogy majd fellökött a kutyi úgy tolakodott a kajáért. Ráuntam, és többször is adtam neki,el kell osztani, nem csak főtt kaját és nem csak tápot. Vegyesen mindkettőből. Egy tipp! Próbáljatok olyan tápot venni aminek nagyrésze hús! Kevesebbet fog habzsolni,mert eltelíti, és a következő kajáláskor már nem olyan erőszakos. Nálam ezek váltak be. 😉😊 Egy próbát megér.

2016. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!