Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tenyésztő? Érdemes tőle...

Ez tenyésztő? Érdemes tőle kutyát venni vagy inkább fogadjak örökbe egyet?

Figyelt kérdés

[link]

Szerintetek innen vegyek kutyust vagy inkább örökbefogadjak. Nektek már volt olyan hogy vettetek egy kutyát tenyésztőtől aki pár hónapon belül meghalt?


2016. jan. 2. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A leírásban mindent megtalálsz.
2016. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet előre tudni. Mi anno vettünk rendes kennelből törzskönyvezett, fajtatiszta kutyust is, aztán egy ismerős fajtatiszta kutyáinak születtek kölykei és elhoztunk egyet, ő is ugyanolyan egészséges és szép, mint a másik. Nyilván egy szaporítónál, aki semmire nem ügyel és nem törzskönyvezett, sőt, sokszor innen-onnan leakasztott kutyákat szaporít, necces a dolog, mert lehetnek genetikailag problémásak, de lehet, hogy nem lesznek azok.

Szerintem jófogásról sosem érdemes kutyát venni, mert egy rendes tenyésztő nem ilyen helyen fogja hirdetni az almot, hanem saját weboldalon. Megnéztem, ennek a topáz szépe kennelnek mondjuk van honlapja, fent vannak a kuttyok is:

[link]

2016. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
A honlap alapján normális tenyésztőnek tűnik. Fel kell hívni telefonon és érdeklődni a további részletekről.
2016. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

hát ha menhelyről fogadsz örökbe egy kutyát azzal csak megmented az életét és ezzel örömet szerezhetsz neki

jobbá teheted az életét mert nagyon sok olyan kutya van akivel rosszul bántak és elvették gazdáiktól

de a döntés rajtad áll nem akarom befolyásolni

remélem helyesen döntesz

2016. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tenyésztő, igen.

Azt neked kell tudnod, hogy mit szeretnél. Fajtatiszta kutyát (akarod mondjuk kiállításokra vinni), vagy csak egy cuki kistestű kutyust?

Utóbbiból lehet örökbefogadni is.

Nem, nem volt még velem ilyen, hogy pár hónapon meghalt volna a kutyám, miután vettem vagy örökbefogadtam.

2016. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem vegyél kutyát.

Olyan helyről vennék, ahol vissza is lehet vinni, ha nem tudnám tovább tartani! Bár ez csak egy extra kívánságom, és csak nekem.

Mire ad a tenyésztő garanciát?

Számlát is ad.

Eddig ez OKÉ..

A törzskönyvet azért ne hagyd nála :)

2016. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendes tenyésztő, de én csak akkor vennék innen, ha valamilyen okból kifejezetten ezt a fajtát szeretnéd és szükséges, hogy fajtiszta legyen, vagy kiállításokra szeretnéd vinni.


Minden egyéb esetben én inkább megmentenék egy kis életet azzal, hogy örökbefogadok. Akár menhelyről, akár fajtamentő egyesülettől.

2016. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ár meg egyezik a tenyésztőivel,bár ilyen weboldalakon tenyésztők nem hirdetnek. kennelek honlapján hirdet a tenyésztő
2016. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!