Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat az állandó ásásról?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves terrier keverék kutyusom és nagyon nagy gödröket szokott ásni. Kutyaiskolába azért nem tudom vinni, mert anyagilag ez túl sok pénz volna számomra. Kérlek titeket adjatok tanácsot, mit kéne csinálnom?

2016. jan. 3. 11:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan gyakran!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A 10-es és a 11-es válaszoló ugyanaz volt? Mindegy, csak azt szeretném neki mondani, hogy tényleg elviszem napi kétszer szabadon póráz nélkül sétáltatni, ezért is tettem fel a kérdést.
2016. jan. 3. 20:49
 13/15 anonim ***** válasza:

"tényleg elviszem napi kétszer szabadon póráz nélkül sétáltatni, ezért is tettem fel a kérdést."

Az jó.

Viszont az emberek azt szokták elfelejteni, hogy a kutyának a séta egy természetes dolog, így önmagában nem feltétlenül elégíti a ki a kutya fárasztásigényét. Valószínű te is kifogtál egy olyan példányt, akinek nem kevés fizikai ÉS szellemi munka kell ahhoz, hogy fáradjon.

Írod, hogy néha játszol vele, ha van időd rá, tanításról meg semmit sem írsz. Próbálj meg időt szánni a kutya játékos tanítására! Napi többször 5-8 perces "tanórák" pont elegek.

Ha még nem tanítottál neki ilyeneket, az önkontroll "játékok" nehezek: kapuszabály, csereberélős játék (később: ereszd!), ételmegtagadós játék stb.


A másik fontos dolog, hogy terriered van. Ezek ösztönből ásnak. Dolgozhatsz ugyan ellene, de annak általában nem sok értelmét látom. Inkább játszatok ásós dolgokat: akkor befolyásolni tudod, hogy hol ás, mit ás és mennyit ;)

2016. jan. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Eleve ahogy nő, kevesebbet fog ásni, rágni, stb.

Nekem van egy technikám az ásás ellen, többeknél bevált már itt!

Ha találsz ilyen lyukat, rakd bele a kutyád székletét, majd temesd vissza. Ott már nem fog többé ásni.Ne félj, ez nem fog örökké tartani, pár hét után abba fogja hagyni!

2016. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem növi ki. :( Az állatorvos azt mondta, hogy max. 8 vagy 10 éves korában fog leszokni az ásásról hacsak nem kezdjük el idomítani. :'(
2016. jan. 4. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!