Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyánk...

Hogyan szoktassam le a kutyánkat arról, hogy ne védje az egyik családtagot?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak, miután Apukám meghalt, szereztem segítséggel egy menhelyes kutyát. Vidékről hozta fel két kislány, a kutyus mérete háromszor akkora volt, mint a fényképen gondoltuk.Mindegy, aranyos volt, teljesen gondozatlan, ápolatlan kutyus, hamar megszerettük. A doki azt mondta, hogy fogai alapján 2-3 éves lehet.

Az első nap mindjárt felugrott Anyukám kanapéjára, nem bírtuk lezavarni, egyből támadásba lendült. Nem akartam bántani, ezért azt találtam ki, hogy a székeket fordítva az ágyra raktam,így szegény nem tudott felugrani.Kb egy hét elteltével már elértük, hogy nem ment fel, és kineveztük helyének az egyik fotelt.El is fogadta, de ő még másik három helyet is kisajátított. 8 hónap telt el, nem sok probléma volt, nagyon szeretetigényes kis kutyink lett. A problémák mostanában, pár hete kezdődtek, anyukámat el kezdte védeni ellenem, mintha a játékszerét, kajáját védené. Anyukám egy kicsit elkényeztette, dajkálta, mint egy kiscicát, hiába mondtam neki, hogy ennek nem lesz jó vége.

Most ott tartunk, hogy nem merek járkálni a lakásban, ahol anyukám tartózkodik be sem tehetem a lábam, teljesen megváltozik a kis ártatlan báránykánk, vicsorít, morog, meg is kapta már a kezemet,lábamat is. Elolvastam ezer cikket, domináns agresszióra gyanakszok.

Most azt próbálgatjuk, hogy ő kap enni utoljára, előtte megyek be az ajtón, nem beszélünk hozzá, egy kicsit kizárjuk a falkánkból.

Eddig nem sok eredménye van a dolognak, azóta nem nagyon eszik, és láthatóan depis lett a kedvencünk.

Ha leviszem sétálni, eléggé hallgat rám, nagyon aranyos, de otthon!...

Ugyanúgy morog, vicsorog rám azóta is, de ha mefogom a pórázt a nyakamba ugrik a boldogságtól.

Mit tegyek?



2016. jan. 4. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A probléma ott van, hogy a kutya totál kisajátította anyukádat, mivel ő elkényeztette. Anyukádra úgy tekint mint a tulajdonára, amit nem közelíthet meg senki.


Én azt tanácsolom, hogy ezeket a videókat nézzétek meg anyukáddal és okuljatok belőle, próbáljátok ti is azt csinálni, amit mondanak a videókban:

https://www.youtube.com/watch?v=BqpfM2olDqA

https://www.youtube.com/watch?v=-_RWM0zDg8Y


Ja és az elő videóból egy kulcsmondat: "Az helyénvaló hogy a kutya harapjon minket, de mi hozzá sem érhetünk?" - Amikor a kutya a nő fiát harapta, akkor a nő nem tett semmit, nem viselkedett anyaként, nem védte a fiát, viszont majdnem elsírta magát amikor a kutyát próbálták jobb belására bírni...

2016. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád tehet ez ellen és nem te. Ő szúrta el. A kutya tulajdona anyud és ezért határolja el magának. Neki kell kirekesztenie. ha pórázon normális akkor otthon is tedd rá és anyukád közelébe járkálj úgy vele. ha előjön a nem tetsző viselkedése akkor a pórázzal zökkentsd ki pl rántással és adj neki feladatot pl ül! Sok időbe fog telleni de ha anyud a sarkára áll és te is dominánsan állsz hozzá akkor sztem rendbe lehet hozni a kapcsolatotokat.
2016. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt főleg anyukádnak kell rendeznie ezt a dolgot. Egyrészt zavarja el magától, amikor te a közelben vagy, másrészt ahogy bármilyen agresszív viselkedést mutat akkora pofont kellene lekeverni neki, hogy tényleg a fal adja a másikat. Persze mindezt egy jó erős rászólás kíséretében. Egyébként anyukád hogy reagálja ezt le?


Ha ezt nem meritek bevállalni, akkor érdemes 3-5 méteres pórázon tartani a kutyát, és gyors egymás után pár jó erős rántással jutalmazni a viselkedését. Olyan rántás, amibe belenyüszít.


Emellett nagyon ajánlom a kutyasulit!

2016. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Anyukám belátta, hogy valóban elkényeztette a kutyust, most megpróbál kutyaként bánni vele.Én azt mondtam, hogy egy kis simogatás azért belefér...

Az két videó nagyon tanulságos volt!

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

2016. jan. 5. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!