Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám elkezdte "vacogtatni"...

A kutyám elkezdte "vacogtatni", csattogtatni a fogait. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Mintha ki akarna ezzel fejezni valamit. Lehet, hogy ideges, stresszes, vagy valami mástól van? Remélem, nem szervi baj.

Időnként nagyon nagy sebességgel összekocogtatja az állkapcsait, aztán pár másodperces szünet után újra, és újra. Majd órákig semmi.

Korábban nem csinált ilyet, most 8 éves.


2016. jan. 4. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
b+, talán fázik?
2016. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha szabadban van, lehet fázik. Én is szoktam ebben a hidegben. :D
2016. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem fázik, az 100%.
2016. jan. 4. 19:37
 4/8 harcász válasza:
Vidd el dokihoz, lehet hogy epilepsziás. Vagy csak az állkapcsával van valami (beütötte, foga fáj...).
2016. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Főleg kan kutyák, de időnként szukák is szoktak bizonyos szagokra ilyen szájmozgást csinálni, finoman kocogtatják a fogukat. Lehet ez is. Milyen szituációban csinálja?
2016. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Videózd le, mutasd meg a dokinak. Lehet, hogy epilepszia.
2016. jan. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém akkor csinál ilyet, amikor valami miatt nagyon izgatott - nem rossz értelemben, csak kicsit túlságosan bepörgött agyban. Labda, tüzelő szuka (ivartalan szuka létére tetszenek neki), ilyesmik. Figyeld meg, hogy a tiédnél kiváltja-e valami konkrét inger. Olyat keress, amivel az elmúlt években nem találkozott (olyan is lehet, hogy pl. terhes lett valaki a családból, és az ő szagára reagál így), hiszen ugye akkor csinálta volna arra is.

Ha nem találsz ilyen ingert, akkor viszont ja, lehet, hogy érdemes megmutatni dokinak, mert a franc tudja, mi ez és mitől van.

2016. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát, jövőhéten állatorvos lesz belőle, ha még akkor is csinálja. Azért gondoltam valamiféle neurotikus reakcióra, mert a társát nemrég megtámadta egy másik, és ez sok változást hozott a környezetbe, a napi rutinba, stb.

Úgy tudom, ha felnőttkorban jelentkezik epilepszia, ahhoz trauma, daganat, fertőzés vagy hasonló okból bekövetkező elváltozás szükséges az agyban. Trauma tudtommal nem érte (mármint élettani értelemben), más eltérést nem vette észre nála, így remélem, nem epileptikus tünet, "csak" neurotikus...

Köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 8. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!