Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetesen lehet egy kutya...

11 hetesen lehet egy kutya szobatiszta?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Március közepén elkezdődik a tavaszi szünet és akkor kapok egy kutyát. Abba a 2 hétbe mindennap levinném 2-3-4 óránként hogy elvégezze a dolgát és szoktatnám az egyedülléthez. Lenne egy szobakennele is hogy abba legyen ameddig mi nem vagyunk itthon hogy ne tegyen magába vagy a lakásba kárt. Szerintetek bevállaljak így egy 11 hetes kölyköt vagy inkább ne?

2016. jan. 6. 11:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem lesz addigra szobatiszta, az garantált.

Mennyi időt töltene a szobakennelben, mennyit nem vagytok otthon? Leginkább ettől függ, hogy igen vagy ne.

2016. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%

Igen, lehet.

Én a sajátomat 11 hetesen hoztam, szépen átaludta az éjszakákat és csak ha nagyon kellett neki, akkor kérezkedett ki az udvarra.

Mivel májusban jött, ezért néhány éjjel egész éjjel a teraszon aludt, így bármikor elvégezhette a dolgát a fűben.

2016. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát úgy lenne hogy 6-7.15-ig levinném sétálni majd én elmennék suliba kb 2-ig vagy 3-ig tehát 7-8 órát kéne eltöltenie benne :( de lenne neki sok játéka. Szerintetek??
2016. jan. 6. 12:00
 4/19 anonim ***** válasza:

Olyan ez, mintha egy csecsemőtől várnád el, hogy szobatiszta legyen. Még a szervezete sem elég fejlett hozzá, hogy vissza tudja tartani a vizeletét, ürülékét. Majd úgy 4 hónapos kora körülre lehet elvárni, hogy teljesen szobatiszta legyen.


Miért nem felnőtt kutyát veszel magadhoz? Ott ezekkel nem lesz gond.

2016. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem tartom kizártnak. Menhelyről hoztunk el egy hasonló korú kölyköt, csak amiatt volt balesete körülbelül kétszer, mert beteg volt. Két hetet voltam otthon vele folyamatosan, utána pedig 2-3 órát nélkülöznie kellett. Azt tudom tanácsolni, hogy ha leviszed sétálni, mindig maradj lent vele addig, amíg el nem végzi a dolgát. Nem elvetendő ötlet az idősebb kutya befogadása sem, kistestűt (akár Yorkie jellegűt) is szép számmal lehet sajnos találni...
2016. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hol lehet yorki jellegűt mert én nem nagyon láttam menhelyen :( Kérlek tudsz segíteni? Akár privibe is.
2016. jan. 6. 12:06
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Megint az 5. vagyok, most olvastam a válaszodat... Én a kb 9 hónapos új kutyánkat sem hagyom nagyon maximum 5 óránál tovább rajta ülni, pedig ő jóval nagyobb testű egy Yorkienál, és egyesek szerint emiatt tovább kibírja. A hangsúly a "kibírja" szón van, lehet hogy Te is vissza tudod tartani egész nap, de kínodban összeszorított lábbal toporogsz. Az már csak ráadás, ha be is pisil a kennelbe és benne kell feküdnie 5-6 órát.
2016. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi idősen el lehet érni hogy nagyjából szobatiszta legyen. Ez azt jelenti hogy 3 óránként ki kell vinni pisilni és kakilni ha kell neki persze. Felnőtt korra lehet egy kutyától max 9 órát elvárni de többet ott sem korrekt. 11 hetes kutya ha 8 órát egyedül marad a ketrecbe azt nem köszönitek meg. Antiszociális és frusztrált lesz. A sok játék nem segít sőt, azokhoz fogy egyedül kötődni és birtokló lesz, lehet később megkap ha hozzájuk nyúlsz. Felnőtt kutya aki már tanult és nyugodt. Ő max ami hozzátok jó döntés.
2016. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7-8 óra egyedülléttel inkább egy idősebb, fiatal felnőtt kutyust javaslok.
2016. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? Az igazat írtam.
2016. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!