Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek vele?

Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves,ivartalanított,szuka belga juhászom. Tud ülni,feküdni,szabályosan láb mellet követni stb. Ezek utcán is működnek,és első szóra megcsinálja. Az a baj,hogy velünk szemben egy telek van,ahol bárányokat tartanak. Ha nem figyelünk rá,amikor ki van nyitva a kapu,lazán kimegy és átszalad a bárányokhoz,valahol beszökik és elkezdi őket terelni. Kárt nem tesz bennük,meg semmi ilyesmi,de nem lehet visszahívni. Amikor nem látja őket,mert távolabb sétálunk,simán visszajön.

Egyszerűen nem tudom mit csinálok rosszul. Naponta másfél órát magasugrunk,sétálunk,játszunk közben persze az agyát is fárasztom. Teljesen normális,egy rossz szavam nincs rá,de egyszerűen lehetetlenség visszahívni. Kiskorában, 6 hónapos koráig simán hagyta a bárányokat is és jött utánunk,de nyár vége felé jött elő ez.

Csak úgy tudok érte elmenni,hogy megvárom amíg a tulaj jön a bárányokhoz,és bemegyek a telekre. És ott is 15 perc minimum mire visszajön.

Nem tudom,mit csináljak vele. :(



2016. jan. 6. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

De cuki lehet. :) (Bocsi). Hát igen, úgy látszik, jó ösztönű juhászkutyád van.

A megoldás: ne legyen olyan, hogy nyitva a kapu és nem figyeltek, magyarul ne engedjétek át a bárányokhoz. Ha van kapacitásod, elvihetnéd terelni, lehet hogy még versenyezni is tudnál vele. :)

2016. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elfelejtetted a sok tanítás mellett a behívást gyakorolni vele.

Teszel rá hosszú madzagot. Majd kinyitod a kaput. Amikor rástartol, szépen megfogopd a madzagot valahol. Ahogy elfogyott, és megakad a kutyád, mehet a "nem", "fúj", bármi, amivel le tudod tiltani. Utána hívd magadhoz és dícséret, vagy juti.

2016. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 I.Vanda ***** válasza:
csináljatok engedelmességi gyakorlatokat a barik mellett hogy tudja akkor is rád kell figyelnie...meg ha tulaj esetleg megengedné bemehetnétek fegyelmezetten terelni hogy kiélje ezt a vágyát :D jobb ötletem nincs :)
2016. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó ösztönű kutyánál hiába az engedelmes munka a bárányok mellett, az túl nagy motiváció lesz mindig.


Ha gyors megoldást akarsz, akkor hibáztasd be a kutyát és büntesd meg, mikor épp átmegy a bárányokhoz. Akár hosszú pórázzal kap pár olyan rántást, hogy utána egy ideig se legyen kedve arra menni, vagy más büntetéssel old meg.

Elfogult vagyok, én is terelek, így én inkább javasolnám, hogy keress fel egy edzőt, akihez eljárhattok terelni. Ott a kutya egyrészt kiélheti az ösztöneit, ami azért sokkal fontosabb, mint bármilyen más fárasztás, másrészt megtanulod te is kontrollálni azon az ösztönszinten őt. Persze ez a hosszabb és költségesebb megoldás, de olyan oldalát ismered meg a kutyádnak, amit máshol nem tudnál. Illetve olyan szintű kapcsolat alakul ki köztetek, amit máshogy nem tudsz elérni.

2016. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!