Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton csokit...

A kutyám folyton csokit kunyerál. Árthat neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy fél éves puli kutyám és imádja a csokit, meg úgy igazából mindenféle édességet meg rágcsákat. Chips, csoki, keksz, ropi, ilyesmi. Tudom, hogy nem egészséges neki, ezért nem is kap sokat, de néha napján annyira megsajnálom, hogy nem tudok neki nemet mondani. Most például kapott egy fél szaloncukrot, meg egy fél kocka 3bit-et is kikunyerált. Eddig még sose volt tőle semmi baja. Ha eddig nem volt tőle semmi tünete, akkor heti egyszer megengedhetek neki egy kis kockával? Nasi után mindig kap "Kutyafogkefét". Köszönöm előre is a válaszokat. :)

2016. jan. 6. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót neki, és nem a fogainak árt leginkább.
2016. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ennyitől nem valószínű, hogy lesz baja, viszont a csoki (kakaó) mérgező számára még akkor is, ha a kis mennyiség miatt nem okoz tüneteket.

Valamint káros az egészségére a cukor és túl sós dolgok is. Persze, hogy kunyerál, de ha tényleg szereted a kutyádat, akkor ne adj neki ilyeneket, lehetőleg soha. A "kutyafogkefe" az nem számít, nem csak a fogaira káros, hanem az egész szervezetére.

Inkább adj olyan finomságokat neki, amit nyugodtan megehet, neki való. Pl. sajtfalatkák, szárított hal, husi stb.

2016. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
az ilyesmik tényleg nem tesznek jót a kutyának,ha nagyon ritkán keveset kap,lehet nem lesz baja tőle,de én heti rendszerességgel sem adnék,viszont ha mindenképp ilyesmit szeretnél adni neki,lehet kapni kutyacsokikat is,állatos boltokban nézz körül,az enyém nagyon szereti :)
2016. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A kutyacsokiról nem is hallottam még. :) Ennek utána fogok keresni. ^^
2016. jan. 6. 20:05
 5/13 anonim ***** válasza:

Szépen lassan megmérgezed vele a kutyádat, gratulálok!

Ne adj neki ilyesmiket! Vannak kifejezetten kutyáknak adható rágcsálni valók, nem véletlenül! Olyanokat adj neki, ne chipset, meg csokit...

2016. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2016. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

a csoki mérgező számukra, bele is pusztulhatnak

a cukortól pedig könnyen cukorbetegek lesznek, tönkre teszi a májukat

a chipstől pedig könnyen elhízik, meg persze a sok só sem tesz neki jót

a te döntésed, hogy mennyire lesz egészséges a kutyád, vagy éppen az, hogy mennyi ideig fog élni

attól, hogy nem látsz rajta semmit, nem jelenti azt, hogy belül a szervei nem károsodnak

valaki írta, hogy van kutyáknak való csoki, meg annyi más rágcsa, inkább adj neki kutyáknak való finomságot

2016. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha pár éven belül a halálát akarod, akkor jó úton jársz. A kutyával "kutyául" kell viselkedni. Sok mozgás, kevés kaja. Amit a természetben nem kapna, azt ne add neki, mert rövid úton belehal.
2016. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Csak megerositeni tudom. A csoki mergezo a kutyanak foleg az etcsoki. Erdemes utanenezni mit lehet adnia kutyanak mert peldaul az avokado is erosen toxikus es belehalhat az allat.
2016. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Hát ha naponta többször kicsit kap az nagyon nem jó.. Én még havonta se adnék neki semmi édességet.


Nem jó nekik. Ne sajnáld meg. Vegyél kutyáknak való rágó rudakat,csontokat stb. Azt ad neki. De az édességeket felejtsd el örökre.


Múltkor húgom kint hagyta a gumicukrot az ágyán. A kutyák szét bontották és megették.. Nem volt bajuk tőle,de aggódtam azért.

2016. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!