Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj, ha három hónapig csak...

Az baj, ha három hónapig csak csirkehúsokat evett a kutyám? (BARF)

Figyelt kérdés

Most 9 hónapos, október közepén kezdtük el vele a BARF-ot. Sokat kutattunk jó hentesek után, végül leginkább a piacról szerezzük be a husit, ott meg csak szárnyas van. Így jött ki, hogy hogy 3 hónapig csak csirialkatrészeket evett (mell, farhát, nyak, szárny, felső- és alsócomb, láb, máj, zúza, szív) kevés zöldség+gyümölcs kombóval, különböző kiegészítőkkel kúraszerűen (zöldkagyló, kollagén+csipkebogyópor, lazacolaj, lucernapor, tojáshéjpor, almaecet+méz, immunovet). Most kezdem el bevezetni a marhát, illetve ha Isten is úgy akarja, találtam egy forrást, ahonnan néha nyúl, kecske, hal, szarvas és kacsa is kerülhetne az étlapra. Viszont elkezdtem gondolkozni, hogy nem volt-e túl egyhangú eddig a táplálása? Nem ártottam neki?


Ui.: először fordul elő, hogy valami miatt a fővárosban szeretnék élni :D



2016. jan. 9. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor csak gondold végig, hogy mi van egy átlag kutyatápban, és mindjárt nem fogsz aggódni. Az, hogy a csirkének tízféle részét eszi, meg hogy egyáltalán tényleg húst kap, nem gabonát felismerhetetlenre kezelt hússzármazékkal, tiszta luxus :D
2016. jan. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez igaz, csak azért merült fel bennem a kérdés, mert látom különböző csoportokban mások táljait, hogy sokan a zsíros-sovány húsok arányára is odafigyelnek, adnak mindenféle leeső részt, plusz bőrt, vért is, két méteres tüdőkkel harcolnak, ilyesmik. Ezt én eddig nem tehettem meg (valamit ezután se fogok sajnos), ehhez képest a mi étrendünk igencsak szegényes.
2016. jan. 9. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja a kutyádnak, ha csak egy fajta húst etetsz. A különböző eredetű húsok nem azt jelentik, más félék. Hús mindegyik. Max némi ízbeli különbség lehet köztük. És a húsfehérje tartalmuk lehet kicsivel különböző. A ragadozók sem az alapján fogják meg az ebédjüket, hogy tegnap nyulat vadásztak, ma akkor valami patást kellene elkapni.
2016. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!