Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büntetheti-e egy kutya a...

Büntetheti-e egy kutya a gazdiját?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éves (eddig szobatiszta) yorkim mostanában rendszert csinál a szőnyegre pisilésből. Azóta teszi, mióta újra elkezdtem dolgozni.Mit akar ezzel közölni, nem tudom, de az se sokat segít, ha büntibe tesszük.Egy ismerősöm szerint így büntet. Mit gondoltok erről?
2010. márc. 26. 17:00
 1/9 Akiteki ***** válasza:
60%
Ez így igaz. Nem szokta meg, hogy magára hagyd. Stresszel, hogy hol lehetsz egész nap. Ezért megjelöli a területét, hogy hazatalálj. Mert ő a főnök, Te meg a kölyke vagy. Nem könnyű eset, sokáig fog tartani mire leszoktatod. Első lépés: kimész az ajtón, ahogy máskor szoktál, aztán 5 perc múlva vissza. Mindezt úgy, mintha a kutya nem is létezne. Ezt jó sokszor ismételd. Ne lássa rajtad, mikor készülsz elmenni és egyáltalán ne foglalkozz vele az elindulás előtt.
2010. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
sztem is igy büntet..,munka után foglalkozol vele eleget?
2010. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem büntetni akar, hanem lelkileg és pszichikailag megviselte a változás. Ilyen amúgy gyerekeknél is előfordul, hogy, amikor az anyuka visszamegy dolgozni, és ő óvodába kerül, néha előfordulnak "balesetek".
2010. márc. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Túl sokat képzelsz a kutyáról. Ez nála egy pszichikai probléma, nem élvezetből csinálja...
2010. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Szia, ez butaság, az állatok nem bosszúállóak, ez az emberek gyarlósága, ők ösztönösen viselkednek. Egy szobatiszta kutyánál a leggyakoribb ok az újbóli bepisilésnek a félelem és a szorongás. Esetleg eddig megszokta a közelséged és igényelné továbbra is a társaságod, nem tudja, hol lehetsz és fél. Szerintem idő kérdése és be fogja fejezni, meg kell nyugtatni amikor elmész otthonról és akkor is, amikor hazamész, hogy nem történt katasztrófa. Legyen elég játéka, amivel napközben lefoglalja magát. Amúgy nem tudom, mennyit viszed sétálni, de a rendszeres életmód is segíthet esetleg, hogy tudja, pl. minden reggel sétál fél órát, utána várnia kell, be fog állni a kis szervezete pontosan erre, amitől nem szabad eltérni. Az én kutyusomat általában négyszer vittem le sétálni, amikor elkezdtem dolgozni, ez sajnos háromra csökkent és sokszor a reggeli séta és a délutáni között nem tudta tartogatni, volt hogy bepisilt, de soha nem haragudtam érte, hiszen az én hibámból történt ez, nem biztosítottam neki a lehetőséget.
2010. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Lehet az is hogy falkavezérnek hiszi magát és tiszta ideg lesz hogy otthon hagyod és nem tud rád vigyázni. De abban biztos vagyok hogy nem büntet. Az állatot nem kell túlmisztifikálni és nem is ilyen gonoszok.
2010. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt közli: "ez a nyavalyás kölköm eddig jó gyerek volt, mindig engedelmeskedett, akkor kaptam enni, játékot amikor akartam, akkor és arra sétáltunk ahol és amikor akartam, kisajátítottam a mellette levő legjobb helyet, előtte megyek át az ajtón mert én vagyok a vezér. De mostanában többször eltűnt és kiver a víz ha arra gondolok hogy ha bajba kerül az én kis kölköm nem tudom megvédeni."

Ebből következik hogy szorngani kezd és bepisil.

Szóval ő a falkavezér.

2010. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
90%

17:10 Most mindent leírtál, amit nem szabad tenni vele.

Pont az ellenkező hatást fogja elérni. Az előttem szóló tanult kolléga tudja, mi fán terem az ilyen baj. Pontosan erről van szó. Ne nehezítsétek meg még jobban a gazdi helyzetét, mert ilyenkor szokott bekövetkezni, hogy az ellenkező reagálásra még kezelhetetlenebb lesz a kutya.

2010. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntet.szeparációs félelme van olvass utána.
2010. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!