Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg?

Hogyan tanítsam meg?

Figyelt kérdés

Van egy hét hetes kiskutyám és arra szeretném megtanítani hogy ne harapdálja az ujjaimat meg a lábamat. Hogyan tudom erre megtanítani?

Mert ha rászólok akkor se csinál semmit.


2016. jan. 14. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Játszik, testrévek híján te vagy a játszótársa, veled birkózik. Ez még nem az a harapás, amiről le kell szoktatni. Magától ki fogja nőni. Nekünk eddig két kutyánk volt, mindkettő ezt csinálta, amikor nagyon kicsi volt, és egyik sem lett harapós.
2016. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bollocks ***** válasza:
Egyrészt törvényt sértettél azzal, hogy nálad van 8 hetes kora előtt. Ilyen korban az anyjától és az alomtestvéreitől kellene megtanulja a szabályokat. Szóval ezt elcseszted.
2016. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2

Honnan tudod, hogy nincs nála az anyja is? Másrészt a törvény csak iránymutatás, nem a BTK hatálya alá tartozik, ezer elfogadható oka lehet annak, amiért egy kiskutyát nem tudnak 8 hétig az anyja mellett tartani. Lehet, hogy a kérdező kitett kiskutyát mentett meg. Nem kellene rögtön kiosztani a másikat.

2016. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy elcsesztem mivel itt született nálunk ugyhogy nem tudsz belekötni

Az első válaszadónak meg nagyon szépen köszönöm!

2016. jan. 14. 09:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt az anyjától és a testvéreitől tanulja meg.
2016. jan. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bollocks ***** válasza:
71%
Jah, hogy egy lelkes szaporítónak szóltam be. Máris rosszul érzem magam, amiért megbántottam egy ilyen alja mocskot.
2016. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Majd megtanulja az anyjától vagy a testvéreitől, ilyen idős korban esetleg játékosan foglalkozz vele, tanítani még nagyon korai.
2016. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kutyamutyi ***** válasza:
Szerintem is tanulnia kell még tőed és a fajtársaitól, de megpróbálkozhatsz azzal, hogy játékkal játszotok, mondjuk kötélhúzósat stb.
2016. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 I.Vanda ***** válasza:

Attólmég hogy születtek náluk kis kityák nem jelenti azt hogy aljas szaporitók...ha rendes körülmények között tartják őket és megkapják a szükséges oltásokat,találnak nekik gondoskodó gazdikat akkor nincs ezzel semmi gond...nem értem mért kell mindog gondolkodás nélkül belekötni a másikba...inkább segítenél neki

Egyébként majd ha idősebb korban durvul a harapdálás majd csak akkor kell korigálni :)

2016. jan. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Mi azzal a módszerrel szoktattuk le erről, hogy amikor harapdált ( habár ha csak "gyengéden", érezhetően játékosan rágcsál, és nem fáj, azt mi hagytuk neki, egy kölyökkutyához ez hozzátartozik:) ) rászóltunk, hogy "fúj"/"nem szabad" (egy parancsot mondjatok neki, minél rövidebb, annál jobb) és ennek a hatására átváltott pusziadásba, amiért megdicsértük. Körülbelül 2 hónap alatt teljesen leszokott róla :)

Meg persze vegyetek több játékot neki (többféle anyagból, szilikon, textil stb), hogy tudja őket rágcsálni, amíg nőnek a fogai :)

2016. jan. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!