Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talyog (duzzanat) nott a...

Talyog (duzzanat) nott a kutyam fule alatt. Lehet valahogy hazilag kezelni?

Figyelt kérdés
A kutyamnak a fule alatt valamifele talyog nott nem kemeny, hanem puha. Vagy 1 honapja elutotte az auto. A fulebol folyt a ver. Szepen felepult es arra lettem figyelmes h a fule alatt duzzanat alakult ki. Segitsetek mi lehet a baja vagy mitol alakult ki neki. Arra gondoltam h amikor elutottek a ver h megalvadhatott a fuleben es lehet azert jott ki rajta. Ertelmes valaszokat varok. Koszonom!
2016. jan. 15. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg tályog, akkor az komoly dolog, fel szokták nyitni és kitisztítani. Nem fáj neki? De lehet más duzzanat is, nem biztos, hogy tályog. Lehet fültőmirigy-gyulladás, nyálmirigy-gyulladás vagy csak egyszerű nyirokcsomó is. Meg kellene nézetni orvossal, hogy egyáltalán mi az.
2016. jan. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg azt sem tudod, hogy mi az, és miért van ott, nem tudod kezelni. Vidd el állatorvoshoz. Méghozzá sürgősen, mert a fül körül elég fájdalmas és elhúzódó betegségek tudnak kialakulni, és a kutya hallását kockáztathatod velük.
2016. jan. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor az autó elütötte, látta állatorvos? Bárhogy is, el kéne vinned, házilag a tályogot nem lehet kezelni! Bele is halhat, ha nem kap megfelelő kezelést! Ha nem tályog, akkor szerencséd volt.
2016. jan. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg kell nézetni állatorvossal. Ha tényleg tályog, akkor meg kell nyitni, kifertőtleníteni.
2016. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a macska volt tályogos nagyon csúnya volt neki.Olvastam róla,hogy ha az fel kell nyitni fertőtleniteni meg állat orvosnak kell látni.Én minden nap szinte minden órába törölgettem langyos kamillás vattával és meg gyogyult neki.Igaz lassan de meg gyógyult és él még.Ha kamillával törölgeted ki fog fakadni utána tudsz neki tenni rá te is fertötlenitőtt.Gumi kesztyű és alapos kézmosás mindig.
2016. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget! Igen, elvittem allatorvoshoz es gyogyertnirt fel akkor neki azt kellett.
2016. jan. 15. 12:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap ugy tunt h nem faj neki mert simogattam neki meg oda is rajtam a kezet es olyan volt mintha jol esne neki. Meg azt is eszleltem h nagyon meleg a tapintasa, hogy biztos be van neki gyulladva
2016. jan. 15. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!