Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bűzmiriggyel mit lehet kezdeni...

Bűzmiriggyel mit lehet kezdeni, hogy ne kelljen sűrűn kinyomkodni?

Figyelt kérdés
Fél éve van nálunk kb egy örökbe fogadott vizsloid, ennyi idő alatt tegnap nyomták ki 3.-szor a bűzmirigyét. Előző alkalommal mondta a doki, hogy van valami átmosás. Tegnap megkérdeztük, hogy mit tehetnénk, hogy ne kelljen ilyen sűrűn nyomkodni neki. Azt válaszolta, hogy sajnos nem lehet tenni semmit. Meglepődtem, hogy ezt mondta, ezért is felejtettem el megkérdezni, hogy előzőleg azt mondta, hogy lehet, hogy át kéne mosni. Most akkor van ilyen lehetőség vagy sem? Vagy valami egyéb alternatíva? Mert ez a két havonta ki kell nyomni szerencsétlennek, nem túl kellemes... Acanával etetem, a széklete normális, nem híg vagy ilyesmi, így nem is értem, hogy miért nem ürül neki normálisan. Eddig azt hittem, hogy ez ilyen kis méretű kutya probléma. Várom a tapasztalatokat, véleményeket ezzel kapcsolatban.

2016. jan. 15. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bűzmirigy feltöltésnek hívják nálunk, és tökre bevált, én mindenkinek ajánlom :)
2016. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És az hogy működik? El kell altatni a kutyát? Utána nincs nyomkodás? Egyszer kell csak feltölteni vagy többször egymás után? Milyen árban mozog? Kicsit bővebben írhatnál róla, azt megköszönném. :)
2016. jan. 15. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Áh, öt perc az egész, a kutya áll egy helyben, egy rugalmas injekciós tűnek kinéző cuccal benyomják a gyógyszeres lét, és mehetsz isten hírével. Ha durva a helyzet, meg kellhet ismételni még egyszer-készer asszem kéthetente, de nekünk speciel az első elég volt. A mi dokink 5000-ért csinálta meg két éve, azóta nem kellett kinyomni. Talán valamelyik oltásnál rutinból kinyomták, de akkor sem azért, mert problémát okozott, csak biztos ami biztos alapon.

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy mi akkortájt kezdtünk el BARF-ozni is, ami segített megoldani, meg megelőzni, hogy kiújuljon. De a kétheti nyomkodást biztosan a feltöltés szűntette meg.

2016. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a BARF oldotta meg, elején többször jutott csontos hús és kemény volt a kaki. Sokszor volt rajta vmi nyák szerű vmi. Azt mondták,hogy az a bűzmirigy lehet.


Én kb havonta jártam dokihoz büzmirigy kinyomásra. Most kb 4 éve nem voltam már velük. Meg minél sűrűbben nyomják ki annál sűrűbben telik meg.

2016. jan. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!