Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes kutya tartás?

Mi a helyes kutya tartás?

Figyelt kérdés
A szomszédunk csinált egy kenel szerüséget hajszál pontosan a mi oldali kerítésünkhöz. Az a baj hogy nincs teteje és mindössze másfél méter magas. 2 rotweiler kutya van ott és elég agresszívak. Nem szívesen megyünk le a kertbe mert félünk hogy átugranak. Na most én ezt bejelentettem még december elején és nem rég kaptunk egy olyan választ hogy felhívták a figyelmét a kutya ürülék eltávolítására. Igen ezzel is baj van mert rengeteg van belőle az udvarán és nyáron iszonyat büdös. Lehet hogy értetlen volt a jegyző vagy nem tudom de én elég világosan leírtam ezt a problémát mint ahogy itt is. Neten nem találok semmit hogyan kell tartani egy kutyát csak részleteket. Az lenne a kérdés hogy milyen magas kell hogy legyen egy kenel és mennyi távolságra a kerítéstől?
2016. jan. 17. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Kennel építésére nincs szabályozás, de még a kerítésre sem, csak az a lényeg, hogy a kutya ne tudjon kimenni a kertből és másokat zaklatni.
2016. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal erre nincs szabályozás, de az önkormányzaton tudsz erről konkrétan érdeklődni.
2016. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, a bejelentésed miatt nem a legjobb a viszonyod a szomszéddal.

Így marad az a megoldás, hogy a kerítést megemelitek, és valamivel megoldjátok, hogy ne legyen átlátható.

kennel magasságra nincs meghatározás. A kerítésre építés is attól függ, kié az a kerítésrész.

2016. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szomszéddal amúgy sem jövünk ki jól. De vannak a kenelre is szabályok és az ő kerítésük de akkor sem jó ez így hogy azok a dögök akármikor átugorhatnak. Másfél méter semmi azoknak a nagy kutyáknak. Nem is tudom hogy gondolta.
2016. jan. 17. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Amíg egyszer át nem ugrik a kutyája a területetekre, semmit nem fognak tenni, hiába bejelented. Sajnos, de ez van.

Kerítés magasságára nincs szabály, és mivel eddig nem ugrott át, úgy van, mintha nem is tudna. Sajnos nem sokat tehetsz. Meg kell emelni a kerítést, vagy eltakarni valamivel, hogy ne lehessen átlátni.

2016. jan. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!