Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyának meg szabad engedni...

Kiskutyának meg szabad engedni hogy az ágyban aludjon, még mielőtt szobatiszta lenne? Belefog pisilni az ágyba vagy jelezni fogja éjszaka, hogy ki kell mennie?

Figyelt kérdés

Nemrég került hozzánk a kutyus, most jelenleg a fejem mellett alszik egy elkerített részen, a kosarában, mellette éjszakára kutyapelus van betéve, viszont minden este 2x felkelt a sírásával és ilyenkor leviszem pisilni. Ha megengedem neki h mellettem aludjon az ágya, akkor is fel fog kelteni, vagy szép csendben odabűnöz majd az ágy sarkára a takarómra?

Persze tudom h ha most megengedem neki h feljöjjön akkor örök életre ott fog aludni, ezzel nincs is gondom.



2016. jan. 19. 13:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihyagytam, hogy a pelus érintetlen.
2016. jan. 19. 13:55
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy kutyának az ágyban alvást sem kellene engedni.


Ha szobatiszta, akkor nem piszkít a lakásba. Ha nem szobatiszta, akkor a lakás bármely pontjára - akár az ágyba - elvégezheti a dolgát.

2016. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha nincs gyereked, azt csinálsz a saját egészségeddel amit akarsz.
2016. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 renata91es válasza:
Az én kutyám szobakutya és ott alszik ahol szeretne! Ennyit megérdemelnek szerintem semmi gond vele. De kiskorában a kis helyére szoktattuk hogy igen is tanulja meg hogy az az ő helye, általában ott alszik. Fontos a rendszerezés hogy egy bizonyos időpontban vidd le mindig hogy megszokja mikor van pisi, kaki idő. Persze ha kell neki vidd le, de nekem nem volt gondom vele. Meg szokta hogy napi 3x mikor van az az idő amikor levisszük. Szobatiszta lett!
2016. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 elwera ***** válasza:

Nekünk első körben mind a két kis kutyánk feljött az ágyra és hamarosan látszott, hogy elkezd szürkülni az ágynemű, mert a kutyák együtt ugráltak rajta, ott verekedtek, ott játszottak, azt hitték hogy az övékké az ágyunk. Amikor lelöktem, akkor is az egyik mindig visszajött, a másik meg csak néha. De ez így nem volt túl higiénikus.


Aztán elköltöztünk új lakásba, itt már nem engedem fel őket az ágyra. Sőt nem engedem be abba a szobába sem őket, ahol az ágy van. Leraktam nekik a földre egy-egy kis matracot, az az ő kis ágyuk, azon alszanak.


Van amikor odaülök melléjük a matracra, az ölembe ugranak és simizem őket ott.


Az első pár napban nyafogtak éjjel, be akartak jönni hozzánk aludni, de pár nap elteltével megszokták, hogy hiába minden nyafogás. Azóta tökéletes csendben vannak.


A konyhába letettem egy kis törölközőt a földre, ha valamiért nem bírják ki, akkor odapisilnek a bejárati ajtóhoz, én meg legfeljebb a csap alatt kimosom a törölközőt, ha látok rajta foltot. De ez csak olyankor van ha este levest adok nekik enni, vagy valami sós húst, ami miatt többet isznak, mint amúgy.

2016. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kutyának nincs helye az ágyban. Van saját ágya, saját fotele, legyen elég az.
2016. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Éppen lehet,de jobb ha van külön helye és csak akkor alszik az ágyadban,amikor megengeded.Balesetek mindig vannak,de a fekhelyére normál esetben nem végzi a kutya a dolgát.
2016. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!