Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugtatót ajánlotok...

Milyen nyugtatót ajánlotok kiskutyának? /3 hónapos magyar vizsla

Figyelt kérdés
24 órát fogunk utazni ès nem akarom, hogy nagyon megviselje. Ajánlottak valami fèle nyugtató zselét, de az állatorvos azt mondta , hogy az nagyon durva cucc. Èn valeriána kapszulára gondoltam, csak nem tudom milyen hatással van kutyákra. Akinek van tapasztalata, lègyszi írja le
2016. jan. 10. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért viselné meg? Gondolom, megálltok időnként.Humán cuccot , ha van helyette állatoknak való, nem adunk kutyának.
2016. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék neki semmit, ha nem egy különösen ideggyenge jószág, és tudsz vele picit közben foglalkozni, akkor egy bazinagy kirándulásnak fogja felfogni a dolgot.
2016. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne adjatok neki. Előtte sétáljon, játsszon egy nagyot, fárasszátok le. Amikor megálltok játsszatok akkor is vele, semmi baja nem lesz. (Az ilyen kicsik még amúgy is sokat alszanak) Ha szerencsétek van, szeret a kocsiban aludni és meg se fog nyikkanni.
2016. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyszer már utaztam együtt egy felnőtt kokker spánellel egy napot, aki az egèsz utat végig sírta, enni inni pedig nem akart. Ettől akartam szegènyt megkímèlni, pláne, hogy nem akkor állunk meg amikor akarunk, mert nem saját autó.
2016. jan. 10. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Humán gyógyszert eszedbe ne jusson beadni neki!! Az,hogy másik kutyát megviselt, nem jelenti, hogy őt is meg fogja. Főleg, ha előtte nagyon alaposan kifárasztod. Akkor nem az úttal, hanem az alvással foglalkozik majd. Ha mindenképpen gyógyszert akarsz használni, akkor viszont vagy a Calmex, vagy a Zylkéne kapszula legyen az.
2016. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem javaslok semmilyen nyugtatót. Kb. 3 óránként megálltok, mozgás, ivás, ha kajaidő van, evés is, pisi-kaki, mentek tovább. Legtöbbet aludni fog a kocsiban.
2016. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Ne nyugtatózd, többet árt, mint használ. Egyáltalán kipróbáltátok már, hogy hogy bírja az autót? A többségüknek semmi baja nincs vele. Ha meg igen, akkor szoktassátok hozzá az utazáshoz, vigyétek el rövid utakra kocsival, ahol aztán nagyot lehet játszani, bandázni, hogy rájöjjön, hogy az autó tök jó dolog. Arra figyeljetek, hogy lásson ki az ablakon, sok kutya rosszul lesz, ha csak érzi a mozgást, de nem látja. Nyugtatgatni nem kell, ha hisztizik vagy fél vagy ilyesmi, mert az neki nem nyugtatás, hanem pozitív visszajelzés (nem érti ugyanis a szavakat, csak a kedves hang és simogatás megy át neki), és még jobban fogja csinálni.

Humán cuccot meg eszedbe ne jusson adni a kutyának, akármennyire gyógynövényes, mert az is lehet mérgező. Levendulaolajat cseppents egy kendőre, és azt kösd a nyakába, az is relaxáló hatású, és biztosan nem árt. De egy-két cseppnél ne rakj rá többet, az ő érzékeny orrának sok lenne.

2016. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!