Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a 8 hónapos...

Miért csinálja ezt a 8 hónapos kutyám?

Figyelt kérdés
Sajnos kis korában sokszor úgy adtunk neki tápot, hogy raktunk rá valami pluszt (csirkehusi, répa, máj, brokkoli...), mert már akkor is nagyon rossz evő volt. Most már viszont egyátalán nem akarja megenni a tápot. Már vagy 3-4 féle tápot kipróbáltunk, a Brit Premium vált be a legjobban, de az elmúlt hetekben azt se ette meg. Váltottunk felnőtt tápra mert a tenyésztője azt mondta az kell már neki. Először megette, de hasmenése lett tőle, most meg már azt sem eszi meg. Beleszagol és otthagyja, de ha valaki kimegy a konyhába már rögtön ott van és vár hogy kapjon valami mást, valami finomat. És az a baj, hogy egyfolytában beteg, mert teljesen le van gyengülve már a szervezete, az ínye is tiszta fehér.Képes ennyire dacolni, szórakozni és válogatni hogy közben lebetegíti magát? Ja és még mindig nem fogadott el falkavezérnek, biztos hogy ezért dacol a kaját illetően.
2016. jan. 21. 12:30
 1/10 Sidana válasza:
50%
Nekem Bichon havanese kiskutyám van mi is szenvedtünk az elején a tápevéssel most Natural & Delicious kutyatápot kap azt nagyon szereti de csak akkor eszi meg, általában este hogyha látja nem kap mást. Mi minden reggel konzervet adunk neki, azt mindig megeszi kivéve ha beteg, sajnos erre a fajtára nagyon jellemző a hányás, hasmenése hál isten csak párszor volt kiskorában, de a hányás nekünk havonta kéthavonta előfordul. Ilyenkor rizst szoktunk neki adni az kicsit leköti a pocakját. A korát illetően nem tudom mit szabad, nem szabad neki adni, de ha tényleg ennyire le van gyengülve javaslom hogy vigyétek állatorvoshoz, hátha ő okosabbat tud mondani :)
2016. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amint ott hagyja a kaját, szó nélkül elveszed tőle. Nem magyarázkodsz, nem ígérgetsz, nem mondasz neki semmit, csak elrakod. Másnap etetésig se nasi, se táp, se semmi, csak sok séta és mozgás, hogy éhes legyen. Másnap megint elérakod. Amint ott hagyja, megint elveszed. Pár nap, esetleg egy hét, és meg fogja enni. Bízz a kutya életösztönében, fontosabb lesz neki nem éhen halni, mint valami fincsit kunyerálni.
2016. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Állatorvos amúgy kezeli, ugye, ha folyton beteg meg baja van?
2016. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Neltarion90 ***** válasza:
85%
Én is voltam ilyen cipőben az én kölyköm is kényeskedett és nem mindig ette a tápot. Olyankor megsajnáltam és főztem neki rizst halat, hust adtam neki, vagy bármit amit megevett. Gyakran váltogattam a tápot de az újakra is egy hét alatt ráunt... Na ez a legnagyobb hiba amit el lehet követni etetés terén. Olyan nincs hogy egy kutya nem eszi meg a tápot amit elé teszel. Én amikor megelégeltem a finnyáskodást kimértem egy adagot majd elé tettem. Nem ette meg persze, nem baj elvettem tőle majd a következő etetésnél ugyanazt elé tettem. 2 napig éhezett a kutya aztán egyik reggel úgy verte befelé mint aki soha nem evett. Azóta nincs ilyen probléma mindig megeszi a tápot. A lényeg hogy ne legyen a kaja mindig előtte ha nem eszik el kell előle venni és a következő etetésnél újra elé rakni. A tenyésztő butaságot mondott egy 8 hónapos kiskutyának még igenis kölyök táp kell. Az adultban nincs annyi összetevő amely egy 8 hónapos kutyának az egészséges fejlődéshez szükséges. Én 15 hónapos koráig Junior táppal etetek, ügyelve a táblázat szerinti adagolásra és a kutya aktivitását is számba véve. Főleg hogy most tél van nem baj ha kicsit többet kap, hagy raktározzon a szervezete. Nem fog éhen halni ne félj!!! Multivitamint esetleg kiegészítés képpen adhatsz neki. A tápváltás után normális a hasmenés az enyémnek is érzékeny a gyomra, viszont annak egy nap alatt el kell múlnia. Ha több napig fosik esetleg hány is mellette, vidd el az orvoshoz mert az akár egy bélfertőzés jele is lehet az étvágytalanság mellett! Az íny fehérsége is betegségre utal. Azt javaslom vidd orvoshoz!
2016. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy akumi írta, ha ott hagyja, azonnal elveszed és majd a következő etetésnél kapja meg. Ha tényleg éhes lesz, meg fogja enni.


De ha ennyire nem tápos, érdemes lenne a BARF etetést kipróbálni. Jóval egészségesebb is, mint a táp és jobban is szokták szeretni.

2016. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a gond lehet, hogy " teljesen le van gyengülve és az ínye is fehér" .

Sanszos, hogy valami baja van a kutyának. A beteg kutya pedig nem igazán eszik rendesen. meglátogatod vele az állatorvost. Ez az egyik, amit megtehetsz most.

2016. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A vizslám a héten ma evett először a tápjából. Hétfőn teszem elé a tápot, beleszagol, majd elfordul. Kedden ugyanez, stb. Pár perc után elveszem. Most eszik éppen. Kéthavonta ezt eljátssza, utána rendesen eszik. Ha mindig ráhagynám állandóan cserélgethetném a tápokat.
2016. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy az N&D táp tényleg jó, én is kóstoltam. :D
2016. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sidana válasza:
Én még nem voltam olyan éhes hogy kóstoltam volna :D:D de tényleg jó táp :)
2016. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem beteg, voltunk dokinál,max egy enyhe gyomorrontása van, de előtte is ezt csinálta a kajával. Én álltalában elveszem tőle, de ha nem én etetem, hamem anyum akkor ő visszahivogatja vagy 3x.
2016. jan. 22. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!