Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen munkalehetőségek...

Milyen munkalehetőségek vannak ha kutyákkal akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés
Állatorvoson kívül! :)
2016. jan. 25. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tréner (sima, illetve munkakutya kiképző, pl. vakvezető), kozmetikus, rendőr, kábítószer-kereső


hirtelen ennyi jutott eszembe.

2016. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

tréner volt az álmom de sajnos nincs már ilyen képzés!

A kozmetikus sem vészes , de ott nem csak kutyik vannak.

Az is tetszik :)

2016. jan. 25. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Ahhoz, hogy kutyakiképző legyél nem képzés kell, hanem tudás és tapasztalat! Régen rossz, ha könyvből akarod ezt megtanulni. Ha az az álmod, hogy edző legyél, kezdj el a saját kutyáiddal magas szinten dolgozni, versenyezni, vizsgázni, csatlakozz egy jó kutyaiskolához és ha szorgalmas vagy és elég kiemelkedő teljesítményt nyújtasz, úgy is fel fognak kérni arra, hogy az oktatói csapat tagja legyél.
2016. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam hogy az az álom h ezt tanuljam! Hanem hogy az legyek!!!!!!!!!

Ne értelmezd férre!

Van kutyám, mindig is volt!

A környékünkön lévőket évek óta nyírom és tanítom!

Nagyon élvezem! :) A kutyám már nagyon sokat tud! A makacssága ellenére! Bárhova ellehet vele menni! :) És a 10 éves unokahúgom is elvezeti pórázon! Kicsi kora óta folyamatosan tanítom, minden szabad időm vele telik. Sajnos meg kellett műteni, úgy hogy nem lehetséges mostanában a további okítás! Jelenleg a nyomkövetéssel foglalkoztunk. Engem kellet megkeresnie, és probléma nélkül megy neki. :) Haladunk :) Kilóméterekről behívás , és az alapok mind mennek neki. Már szó szerint elvárja hogy tanítsam. Ez számomra a legnagyobb öröm, hogy neki is tetszenek a játékszerű feladatok. <3

Mielőtt bármit is írnál, gondold meg újra, vagy kérdezz!!

Köszönöm a választ!

2016. jan. 25. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem lehet a baj, de nem értem min sértődtél meg. Én nem azt írtam, hogy tegyél le erről az álmodról. Isten őrizz, hogy feladd! Az lenne a legjobb, ha minél több lelkes, ügyes, jó kiképző lenne ebben az országban! Annyit írtam, hogy készülj fel rá, hogy mivel is jár ez a munka.

De akkor még egyszer. Ahhoz, hogy kiképző legyél egyrészről kell, hogy az emberekkel tudj jól kommunikálni, tudd irányítani őket, ha kell ordíts velük, ha kell biztasd őket. Kell, hogy minden típusú kutyával tudj foglalkozni a feléd és a gazda felé is agresszív rottweilertől kezdve a mindentől rettegő vizslán át a gazdával egyáltalán nem kommunikáló német juhászig. Annyi oktatót látok, aki retteg a keményebb kutyáktól, nem mer megfelelően lépni egy agresszív egyednél vagy fogalma sincs, hogy hogyan kezdjen hozzá egy addig elhanyagolt kutyához, aki még csak rá sem néz a gazdára, nemhogy ételt fogadjon el tőle. És kell, hogy magas szinten dolgozz a kutyáddal, legalább vizsgázz vele, nagy legyen a módszertani tudásod. Én őszintén szólva azt nem tartom oktatónak, aki egy alap engedelmes munkát -legalább IPO I. B- nem tud bemutatni. Szintén sajnos ezrével látni olyan iskolákat, ahol az oktatók és a gazdák ugyan azon a szinten dolgoznak a kutyáikkal.


Viszont ezt nem értem: "Nem azt mondtam hogy az az álom h ezt tanuljam! Hanem hogy az legyek" Hogy akarsz kiképző lenni, ha nem akarsz hozzá tanulni?

2016. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jahj, ne aggódj nem sértődtem meg! Különben vissza sem írtam volna 😃. Ez figyelem felhívás volt! 😊
2016. jan. 26. 00:38
 7/10 A kérdező kommentje:

Nah jó! Látom nem világos! Én nem azt mondtam hogy nem akarok tanulni, hisz pont ez a célom. Hanem hogy ha akarnék sem tudnék! Főleg ISKOLA rendszerűt nem. Mivel NINCS! Én kutya kiképző szerettem volna, és szeretnék lenni, de NINCS képzés! NINCS! Ezért felesleges a tanulásról beszélni! "tanulni" max . ha a kutyaiskolában valaki felkarol, akkor tudnék! Érted?...

Eddig pont erről beszéltem hogy , ezt szeretném, de nem ülhetek be a padba órára mert NINCS! Nyilván erről szól a feltett kérdés, de választ kaptam, úgy hogy Fogalmam sincs hogy mit nem értesz?!?! Kérdezz, tanácsolj! Jó ötlet a vizsga. Igazából semmi akadálya. Utána kell járnom hol lehet ezeket a lépéseket megtenni. 😊

2016. jan. 26. 00:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából van kutyakiképző képzés, több is. Hivatalos papírt ugyan nem ad, de ez egy olyan szakma, ahol jellemzően nem szoktak papírt kérni, mert nem az a lényeg, hogy levizsgáztál-e valahol, hanem az, hogy hatékony vagy-e.

Plusz vannak szemináriumok, ahova eljárhatsz, mehetsz a saját kutyáddal sulizni, sportolni, szóval azért nem áll meg az élet attól, hogy nincs már OKJ-s képzés.

Amellett eleve nem képzést kerestél, hanem munkalehetőséget, kiképzőként pedig elhelyezkedhetsz, ha elég elméleti tudásod és tapasztalatod van. Amit nem kell hivatalos képzésben megszerezni, ugye.

2016. jan. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7441984-valak..


Itt elég részletesen le van írva minden.

2016. jan. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem miért kellett nekiesni a 3-as válaszolónak, aki csak segíteni akart azok alapján az információk alapján amit megadtál :/


Szó szerint EZT írtad: "tréner volt az álmom de sajnos nincs már ilyen képzés! "


Később meg ezt írod: "Nem azt mondtam hogy az az álom h ezt tanuljam! Hanem hogy az legyek!!!!!!

Ne értelmezd férre! "


"Én nem azt mondtam hogy nem akarok tanulni, hisz pont ez a célom."


Összevissza beszélsz, mi értelme van akkor a nem az az álmom, hogy ezt tanuljam, hanem az hogy az legyek! dolognak? :(


Egyszer akarsz tanulni aztán meg nem.


Amennyiben mégiscsak szeretnél tanulni akkor akumi tanácsát fogadd meg, keress fel egy kutyaiskolát és érdeklődj a kutyakiképzői tanfolyami lehetőségekről. Egy ismerősöm is most kezdett bele, nem lehetetlenség.

2016. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!