Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van, hogy a legtöbb...

Miért van, hogy a legtöbb kutyatáp gabonaalapú, holott a kutyák normálisan húsevők?

Figyelt kérdés
Az egyik jutalomfalat pl. 93% gabonatartalmú volt! Külföldi oldalakon olvastam, hogy ennek nagy szerepe lehet a kutyák megbetegedéseiben, mert a vadon élő állatok nem szoktak rákosak, stb lenni.

2016. jan. 26. 02:25
 1/7 macdln ***** válasza:
61%

Azért mert a tápgyártók számára ez a legolcsóbb alapanyagforrás. Sajnos nekik nem a kutyád egészsége, hanem csak a pénz számít. Régen én nem olvastam el az összetevőket, de már nagyon megbántam. Mivel a televízióban, meg mindenhol azt reklámozzák, hogy a táp a legjobb (de még nem is a "szuper prémium"-nak mondott tápokat, hanem darling, pedigree és hasonlók), ezért mi is megvettük és adtuk éveken keresztül a kutyánknak. Véletlenül találtam rá a B.A.R.F. módszerre és először nem nagyon tetszett, úgy gondoltam, hogy olyan sok baci van a nyers húson és, hogy beteg lehet tőle a kutya és még sok hasonló tévhit keringett a fejemben... De utánajártam midnennek, rengeteget olvastam, tanultam, barfos csoportokhoz csatlakoztam. Megtudtam egy csomó hasznos információt, ami szükséges ahhoz, hogy belevágjunk és megtettük. Kicsit sem bántam meg. A fogproblémái pár nap alatt elmúltak, a szőre két hét alatt végre sokkal fényesebb és puhább, mint valaha, a kaki pont megfelelő (a "mennyisége" és az állaga is), sokkal fittebb, mint valaha, pedig ma-holnap 8 éves lesz. Ha tehetném, hogy visszaforgathatom az időt, akkor az elejétől fogva, hogy hozzánk került így táplálom. Szerencsére nálunk "csak" enyhe túlsúly volt (ami már megszűnt). Már az utcán, többször is megdicsérték sétáltatás közben és sokszor nézik 2-3 évesnek :)

Ez valóban így van : A tápgyártás megkezdése előtt sok betegség nem volt jelen a cicáknál és a kutyáknál, mint pl. különféle rákos megbetegedések, allergiák, túlsúly, fogkő...stb. Egyszer mindenkinek rá kéne jönnie, hogy a kutyák /hiába telt el rengeteg év a háziasítás óta,/ ugyanúgy húsevők, mint farkas ősük, nem kockaalakúfűrészporevők.

2016. jan. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert a hús drága, a gabona meg olcsó, és az emberek többsége meg se nézi, mit vesz, úgyhogy van belőle pénz így is.
2016. jan. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
olcsó. a kutya meg eléléldegél rajta, persze rohadtul nem tesz jót neki nagy mennyiségben.
2016. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, különösen a BARF említését, még sose hallottam róla, de most olvasgatok és nagyon tetszik!! :)
2016. jan. 28. 01:36
 5/7 anonim ***** válasza:
12%
valóban húsevő a kutya. de a gabona-tartalomban vannak olyan nyomelemeg, ásványi anyagok, vitaminok is, amik a húsban nincsenek. főzött gabonadarát is lehet adni kutyának némi husikkal összekeverve. jó kondiban lesz tőle a kutya és nagyon fincsi tapintású lesz, fényes a szőre tőle.
2016. jan. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Sokat olvastam a napokban, tiszta megvilágosodás ez a BARF! Nincs a gabonában semmi olyan fontos anyag, amihez ne juthatna hozzá máshogyan a kutya szervezete. A farkasoknak sincs hiánybetegsége gabona híján. A kutya a nem megfelelő tápláléktól lesz beteg, különösen, ha ilyen nagy arányban eszik valamit, amit nem is tud rendesen megemészteni.
2016. jan. 29. 09:39
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
a nyersetetés jó dolog, de ne a farkas legyen a példa. a kutya nem farkas. az emésztőrendszerük is más. lehet vele vitatkozni, de a kutya képes megemészteni a .szénhidrátot, ez tény. el is él rajta, sőt, szeméten is elélnek a kutyák, ehhez fejlődött a gyomruk (az ember mellett vajon mit ettek? mert az fix h nem kaptak színhúst...). más, hogy egy nagy részben gabonaalapú tápon vagy étrenden nevelt kutya soha a büdös életben nem lesz olyan jó kondiban és egészségben mint egy hiperszuperprémium gabonamentes táppal vagy barf/prey/egyéb nyers étrenden tartott kutya.
2016. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!