Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pénteken hozom el (2016....

Pénteken hozom el (2016. 01.29) a yorki kiskutyámat a tenyésztőtől (6 hetesen) A helyhez szoktató pelenkára lennék különösen kíváncsi, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tehát még semmiképp nem vihetem az utcára amíg meg nem kapja a még hátralévő oltásokat. Vettem neki helyhez szoktató pelenkát, mi a legjobb módszer hogy odaszokjon? Akinek van tapasztalata hogyan szoktatta oda vagy bármi más ami fontos lehet számomra? kérem ossza meg velem mert első "panel" kutyám, hiába olvastam el mindent a neten személyes tapasztalatokra nagyon kíváncsi vagyok.Mikre érdemes odafigyelnem?

2016. jan. 26. 13:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban arra kell odafigyelni, hogy még kivárod a 8 hetes kort, és akkor hozod el.
2016. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

El se hozd. Tenyésztő 6 hetesen nem adja oda a kiskutyát, ergo ez nem tenyésztő. 6 hetesen törvény is tiltja még az elválasztást, korai még.

Legkorábban 8 hetesen hozd el, ekkor kapja a 2. oltását.

Pelenkát ne használj, mert helytelenül azt tanítod a kutyának, hogy a lakásba kell a dolgát végeznie. Így nagyon nehéz lesz szobatisztaságra szoktatni.

Tehát, ha elhoztál egy 8 hetes, 2 oltással rendelkező kiskutyát (ne ezt), akkor az első időkben kb. 2 óránként vidd ki pórázon olyan helyre, ahol nincs más kutya. Ha kint pisil-kakil, dicsérd. Ha bent, gyorsan takaríts össze. Ez a célravezető módszer, persze így is hónapok, mire teljesen szobatiszta lesz.

2016. jan. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, a kiskutyának 8 hetes koráig az anyja mellett van a helye.

A második, hogy ne szoktasd rá a pelenkára, mert az életben nem lesz szobatiszta, ha először azt várják tőle, hogy a lakásba pisiljen, utána hirtelen meg már majd csak kint pisilhet. Arra két percre le lehet vinni, nem fog elkapni semmit.

2016. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Már voltam lefoglalózni a kutyust, és azt mondta nekem a tenyésztő hogy ő akkor adja már oda ha eszik iszik tálból és az anyját már nem cumizza
2016. jan. 26. 13:49
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szaporító odaadja 6 hetesen, a tenyésztő nem.
2016. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen ha lehet semmiképp ne hozd még el, törvényileg 8 hetesen lehet elhozni, tenyésztő sem adja oda hamarabb. Na mindegy, ennyit a kioktatásról, fogsz még eleget kapni. Kutyapelusra szoktatás nem a legjobb módszer, mert akkor a kutyának egyértelmű, hogy a lakásba piszkíthat, és sokkal nehezebb lesz utána leszoktatni. De ha mindenképp szeretnéd, akkor létezik helyhez szoktató spray is, azzal meg lehet próbálni. Ha oda csinál dicsérd, ha máshova, akkor szó nélkül takarítás.Az első kombi után (8 hetesen) rá pár napra már le lehet vinni, bár állatorvosok nem javasolják. Az én kutyum 9 hetesen került hozzám, még csak egy kombija volt, de levittem, így 3 hónaposan már teljesen szobatiszta lett. De még egyszer tanácsolom, ne hozd el 6 hetesen, akkor még az anyja mellett a helye, nagyon sokat fogsz vele utána "bajlódni". Egyik kutyám még 6 hetes se volt mikor hozzánk került, és ő azóta se teljesen megbízható (nagyon félős, rajtunk kívül senkit nem visel el). Persze, ez lehet csak a mi szerencsétlenségünk, mert agyon akarták csapni szegénykémet, mert olyan gyenge volt.
2016. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Mindenképp rákérdezek hogy biztos elhozhatom e! Bármi másról tanács esetleg? (etetés stb)
2016. jan. 26. 13:55
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

Vannak törvények amiket baromságnak tartok (pl. póráztörvény), de ez, hogy 8 hetes koránál előbb nem hozhatod el, a kiskutya érdekeit szolgálja. A szaporítók mondják azt, hogy akkor adják mikor már nem cumizik, persze az tök jó hogy eszik magától, de nem is emiatt kell az alomban maradnia. Elsősorban a szocializáció miatt, pl. ilyen korban tanulja meg a tesóktól, hogy mennyire erősen szabad harapni, látja anyut-aput hogyan kell kint pisilni-kakilni, megtanulja a kutyanyelv alapjait, ez nagyon fontos! Főleg, ha nincs másik kutyusod, akkor mégis kitől lesi el, hogy milyen viselkedést kell tanusítania a többi kutyával szemben? Tőled? Megmondhatod a szaporítónak is, hogy nem véletlen a törvény az törvény, valószínűleg okosabb emberek találták ki mint ő.

Pelenkát meg felejtsd el, nem macskád meg egered van, ha rászoktatod akkor jó esélyed van rá hogy SOHA ne szoktasd le róla.

2016. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Kérdezd meg mit adott a tenyésztő, de ezt neki el kellene mondania, én kaptam egy jópár napra elegendő tápot is, hogy amíg megjön a rendelés legyen (persze én már jóval előtte megrendeltem) Ha hirtelen áll át másik tápra, jelentkezhet hasmenés, úgyhogy ha mással szeretnéd etetni, először keverve, folyamatosan minél kevesebb régi táp, több új. És látom yorki, légyszi szocializáld, mert a legtöbb yorki olyan kis idegbeteg tud lenni. Ja, és ne kapdosd fel, ha jön egy nagyobb kutya (ez persze már akkora vonatkozik ha megvan minden oltás és mehettek sétálni). Kezeld úgy mint egy kutyát, sőt mint egy terriert, ő nem csak ölbebaba, bármennyire cuki is.
2016. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tenyésztő,csak egy retkes szaporító.Persze hogy azt fogja mondani,nyugodtan elhozhatod,minek etesse még két hétig,mikor mindig van,akire rásózhatja hat hetesen is?

Nem egy ilyen tetű kutyagyárosra kell hallgatni,hanem a törvényre.Nem az számít,hogy eszik-e,hanem a szocializáció miatt fontos ez a két hét.Ha hat hetes szaporított fajtajellegű keveréket veszel(törzskönyv nélkül ugyanis az),később lepődsz majd meg,miért idegbeteg,kezelhetetlen a kutya,meg miért hagyod ott a gatyádat is az állatorvosnál.Vagy esetleg olyan meglepetés is érhet,hogy a kutya meghal pár hónaposan.

2016. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!