Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt vannak egyeduk a...

Mennyi időt vannak egyeduk a kutyaid?

Figyelt kérdés
Van két mentett kutyám. 3 évesek. Mikor hozzánk kerültek meg ketten gondoztuk őket, én is más munkabeosztasban dolgoztam. Azóta teljesen megváltozott minden. Én 12 órát dolgozom ( kB 13 át nem vagyok otthon) és közben egyedülálló lettem. Így a séták munkanapon úgy alakulnak,hogy 4:40 kor lemegyunk egy órát sétálunk/ vagy labdazunk és este 20 kor újabb egy/másfél óra mozgás. Mikor hazaerek teljesen nyugodtak, persze örülnék de az egyik meg vissza is fekszik mikor hívom hogy menjünk. Semmkepp nem vallnek meg tőlük!..de félek,hogy ez hosszútávon káros nekik. Nem rombolnak,semmi sincs megragva,nincs pisi/kaki. Ha lemegyunk akkor sem az első dolog kB 10 perc múlva pisilnek először. Ez kB heti 3-4 napot jelent. Kettő/ három meló, kettő/három nap szabad. Arra lennék kíváncsi hogy más mit tesz ilyen helyzetben? Sajnálom őket, de sosem válnék meg tőlük és igyekszem megoldást találni :(
2016. jan. 27. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb 10 órát van egyedül, de nagyon jó a kapcsolatom a szomszédaimmal, ők naponta 3-4 alkalommal átmennek hozzá, kiengedik (kertes házban lakom), foglalkoznak egy kicsit vele.
2016. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha anyagilag belefér, keress valakit, aki kimegy megsétáltatni őket napközben is.
2016. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Napi kétszer egy óra séta, bőven jó. Írod, hogy nyugodtak, békések stb stb. A többi napon pedig velük vagy ugyis, miért lenne ez baj, más is dolgozik heti 5 nap 8 órát. Kb. ugyanaz.
2016. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Itt nem a séta mennyisége a baj, hanem a 2 séta közötti idő. 13 óra nagyon sok, megterheli a kutya veséjét. Most még fiatalok, de idősebb korban bajuk is lehet abból, hogy ennyi ideig kellett tartani a vizeletet.
2016. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

7 éves kutyáim esete 7 körül jönnek be a lakásba, 9-10 óra előtt ha tehetik nem mennek ki. (Hét közben nem tehetik)

25 és 30 kg-os vizslák

2016. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es, mondjuk ez igaz. És mennyit lehet tartaniuk normál esetben?
2016. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem húzom tovább, vagy kutyanapközi ilyen napokon vagy a szomszédot megpróbálom rábeszélni. Végülis neki is van kutyája, még ha fél óra gyors eü séta az is jobb, mint a semmi, nem? Esetleg tudtok megbízható céget? Dogmopolite? Ismeritek? Olyan helyre nem merem adni őket ahol viszik erdőbe őket.
2016. jan. 27. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A szakirodalmak 8 óránkénti sétát ajánlanak, ami az egészséges. Persze a kutya ennél többet is kibír, de nem biztos, hogy az jó neki.
2016. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, köszi 8-as, ezt jó tudni!! :)
2016. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem pisilnek rögtön, ahogy kiviszed őket, nincs nagy probléma. Hiszen ha vissza kéne tartaniuk, akkor már hamarabb intéznék a dolgukat... :)
2016. jan. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!