Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi kutyák közül melyik...

Az alábbi kutyák közül melyik fajta lenne jó kezdő kutyásnak? Sheltie, Collie, Mudi, Cavalier king charles spániel, Cocker spániel

Figyelt kérdés

2016. jan. 29. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Én a Cavalier King Charles Spánieleket ismerem, merem javasolni első kutyának. Ideális családi kedvenc, minden családtagot elfogad, könnyen tanítható, lakásban nagyon jól elvan akár egyedül is, kint viszont szeret játszani, rohangálni. Bírja a hosszabb kirándulásokat is. A gyerekeket is nagyon szereti, és ő az a fajta, aki véletlenül sem okozna fájdalmat egy kisgyereknek. Inkább csak nyalakodik, mint harapdál. Lesi a gazdi minden mozdulatát és igyekszik minden kívánságát teljesíteni.
2016. jan. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

A mudin kívül mind. A mudi is akkor, ha eleve jó érzéked van a kutyákhoz és járnál vele kutyasuliban.

A sheltie hatalmas mozgásigényű kutya, neki kell valami sport. Ezek közül a fajták közül egyébként a collie a legnyugodtabb, legkönnyebben kezelhető, nevelhető fajta.

2016. jan. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Megcáfolnám a másodikat. Én 10 évesen kaptam az első mudimat, sosem jártam egyikkel sem iskolába, mégsem volt semmi gondom velük. Rengeteg más mudissal is találkoztam akiknek az volt az első kutyájuk. Ez sok mindentől függ, nem lehet annyi alapján kutyát ajánlani, hogy kezdő-e az illető vagy sem.
2016. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Én pedig csak a másik oldalát látom. Hatalmas mozgásigényű, erős ösztönű, de nagyon érzékeny, sokszor bizonytalan munkakutya a mudi. Eddig aki kezdő mudis gazdával találkoztam, annak mind őrjöngő, rettegő, kezelhetetlen volt a kutyája.
2016. jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem egyik sem volt az, meg az ismerőseimnek sem. :) Én is találkoztam már őrjöngő kutyákkal, hiába voltak elvileg jó fajták első kutyának. Olyannal is találkoztam aki elismert öreg muditenyésztő és őrjöng a tenyészkutyája. Meg olyannal is találkoztam akinek több fajtája volt, és mindegyiket tudta kezelni kivéve a mudit. Ez rengeteg dologtól függ, nem csak egyetlen tényezőtől.
2016. jan. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
79%
Nekem az első kutyám collie volt, a második cocker spániel, harmadik újra collie. A collie nyugodt,nagyon okos, gyerekszerető fajta, kölyökként sem igazán rosszcsont.Viszont kertes házba javasolnám. A spánielem nem szerette az idegeneket, gyerekeket pedig különösen nem. Viszont más spánieleket barátságosabbnak láttam.
2016. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én a cocker spánielt nem igazán ajánlanám kezdő kutyásnak.Nekem elhiheted,nagyon makacs,önfejű,sokszor nem lehet vele bírni.Természetesen ez kutya és gazdi függő dolog.Idegenekkel ha közel jönnek hozzá barátságos,gyerekeket általában nem szereti.Én is kezdő kutyás vagyok egy 5éves spániellel,úgyhogy tapasztalatból mondom.Ő életem első kutyája,ne könnyű megnevelni.Ha úgy gondolod,jól tudnál nevelni és fegyelmezni,nem gond,de ha rossz tanító vagy,egy kezelhetőbb és engedelmesebb kutyát ajánlok! :)
2016. febr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
*nem könnyű
2016. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!