Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok megbízható mudi-kennelt...

Tudtok megbízható mudi-kennelt, ahol fehér mudit is tenyésztenek? Képes ez a fajta 5-6 órát otthon egyedül lenni? (Vagy nem bírja elviselni, mint pl. spániel. ) Mekkora a mozgásigénye? Napi 1x 2 óra és 2xfél óra elég neki?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

5-6 órát bármelyik fajta elvan, ha előtte elvitték sétálni. A spániel is.

Inkább két óra, és kétszer fél-egy óra.

Kennelt nem tudok, de arra figyelj, hogy csak törzskönyvvel, szűrt szülőktől kapd a kutyát, legkorábban 8 hetesen!

2015. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb írta az első hozzászóló, nincs olyan fajta vagy egészséges kutya, ki ne bírna ki akár 8-9 órát is egyedül!

A puminak a mozgásigénye is nagy, de még nagyobb a munkaigénye. Csak a séta nem elég neki, valamilyen sportot válassz még hozzá, akár csak otthoni keretek között, ahol szellemileg is le tudod fárasztani.

A színöröklésben nagyon nem vagyok otthon, de tudtommal ez nem úgy megy, hogy valaki külön tenyészt fehér színt. Lehet tudni, hogy milyen színeket örökítenek a szülők, de azt nem, hogy a kiválasztott színű kölyök biztos születik-e. De igazából nem a küllemnek kellene az elsőnek lennie, hanem a kutya egyéni habitusának! Azt nézd, hogy az adott egyed mennyire passzol hozzád!

2015. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mudit kérdezem. Tudom, hogy nincs olyan hogy "fehéret tenyészt", de amit néztem kenneleket, ott a szülők mind feketék (vagy tarkák). Abból ritkán lesz fehér. :-) Köszönöm.
2015. jan. 13. 14:31
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
[link] Itt lehet, hogy lesz. :)
2015. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik kennelben előfordulhat fehér kutya. Azt kell figyelni, hogy milyen színűek a szülei. A párosításokat jó előre ki szokták tenni.

És minden fajta képes ennyit egyedül lenni sőt többet is. A legtöbb ember tanul vagy dolgozik, nem tudja egész nap a kutyáját szórakoztatni, mégis elvan az állatok többsége addig.

2015. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, mudit akartam írni én is! :)
2015. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

szia!


Nekem mudim van, 5 éves fekete kan. el sem tudom róla képzelni, hogy egyedül legyen a házban, amikor nincs senki otthon. Panelban lenne? A saját kutyám ismerve kizárt, hogy bírná. Az enyém csak dec 31.-én bírja ki, hogy benn legyen hosszabb időt, amúgy kb. 2 órát szeret benn fetrengeni :), utána megy ki. Akkora mozgásigénye van, sokat pörög, intézkedik.

Ha panelban tartanád, azért nem tudod kiengedni napközben, akkor mindenképpen egy nyugodtabb egyedet válassz! én direkt a legélénkebbet hoztam el az alomból.

2015. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most jöttem rá, hogy kicsit félreérthető, amit írtam. Szóval szeret ő benn lenni velem, nagyon szépen is viselkedik a házban, nem nyúl semmihez. Csak egyszerűen nem olyan a habitusa.


Ráadásul a mudi mozgásigénye nem olyan, mint a többi kutyáé. Ezt tudod? Ugyanis a mudi nem folyamatosan megy. pörög, utána lefekszik. Utána megint szalad 150 kört, utána lefekszik. Ezzel azt akarom mondani, hogy lefárasztod (te azt hiszed), de utána 20 perc múlva teljesen kipihenten indulna újra. Kevés ideig van nyugton. Így tereli a juhot is. Nem egész nap rohangál körülöttük, hanem szakaszonként.

2015. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya el tud viselni akar napi 8-10 orat is egyedul, a spaniel is meg a mudi is, csak nevelni kell. Ennyi seta eleg, ha nem csak lotyogesbol all, hanem intenziv mozgasbol, agymunkabol. Sok kennelben szuletik feher kolyok, fekete szuloktol is szulethet. A" Mudi elado" nevu facebook csoportban kerdezz ra.
2015. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, hogy el tudja viselni, de ne az legyen már a cél, hogy valahogy elviselje. Érezze már jól magát az az állat, ha már egyszer magamhoz vettem...Márpedig ha 8 órát egyedül van egy terelőkutya egy szobában, az szerintem nem ideális. Arra jó a szobakutya, stb, amelyik olyan jellemű, hogy elfekszik.
2015. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!