Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor kéne valamit csinálno...

Ilyenkor kéne valamit csinálnom a kutyával?

Figyelt kérdés

Három kutyánk van, két lakásban tartott kicsi, és egy nagytestű keverék kint.

A nagytestű a legfiatalabb, amíg kicsi volt ő is bent volt a házban, de ahogy nőtt szépen ki lett szoktatva.

Mi emeleten lakunk,kertes házban, a lépcső tetején beépített terasz van, ami egyfajta előszoba, az ajtó nincs is ott, fűtve sincs, és a "szobán" belül van a rendes bejárati ajtónk.

A kutya nem tud lépcsőzni, kiskorában leesett a felétől (25 fokból áll a lépcső)

Ez elég volt neki ahhoz,hogy többé meg se próbáljon önállóan feljönni.

Ennek örültünk is,hogy legalább nem fog feljönni, a kertben megvan mindene, de persze néha szeretne ő is bent lenni a két kiskutyával, meg a családdal.

Tehát újabban kísérletet tett arra,hogy feljön.

Egyesével lépked fel a fokokra,akkor jó mikor mind a négy lába egy fokon áll, és ott összekuporodva áll, fülét farkát behúzza, szinte remeg,pihen egy kicsit minden lépésnél, de halad felfelé.

Aztán amikor feljut, lefekszik a lépcső tetején,és amint meglát, megjelenik rajta az a széles "kutya mosoly" a farka úgy jár,hogy nagyokat koppant a terasz csempéjén, szinte várja a dicséretet, amiért feljött.(nem kap)

Nagyon aranyos, és bár nincs ellene kifogásom,hogy feljön és az előszobában fekszik, mert nem okoz kárt, és ha neki ott jobb, legyen, csakhogy lefelé már meg sem próbál elindulni, a 30-35 kg-os kutyát le kell vinni.(pórázon vezetve is vonakodik, ha húzom megbotlik és már esne le)

Hetente csak 1-2 alkalommal jön fel, mindannyiszor nagyon büszke magára, a lecipelése sem olyan megerőltető (kivéve ha sáros), viszont kezd zavarni.

De mindig olyan boldogan fekszik a lépcső tetején, sajnálnám ilyenkor leszidni, pedig azt kéne...?

Ha legközelebb rajtakapom,hogy szökdécsel felfelé, akkor rászólok, és lehívom, de eddig csak 2x láttam felfelé haladni, abból egyszer már csak 2 fok volt hátra.


2016. jan. 29. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, hogy felmenjen, akkor kell egy derékig érő kapu a lépcső aljára.

VAGY

sok türelemmel rá kell venni, hogy fokonként maga menjen le, hátha túl tudja tenni magát a régi traumán

2016. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nincs kifogásod az ellen, hogy felmenjen, akkor vedd pórázra, fogj egy nagy adag jutifalatot, és tanítsd meg rendesen lépcsőzni, fel és le is.Önálló lépcsőzésésrt örülés, jutifalat, lefagyásért enyhe pórázos noszogatás. Húzni is csak annyira érdemes, hogy ne essen el: úgy kell feszíteni a pórázt, hogy az egyetlen kényelmes megoldás az legyen, ha elindul lefelé. Azt ki kell várni, nem szabad elsietni, és ha lejjebb lépett, nagy örülés.
2016. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Édes istenem... pontozz le, de milyen ember vagy te, hogy nem szakad meg a szíved, amikor azt látod, hogy szerencsétlen kutya ott reszket, de akkor is húzza fel magát egy kis szeretetért? Legyőzi a félelmét, rohanna a családhoz, aki kizárta őt egyedül(!) ti meg még jól megszidjátok, miközben másik két kutyát odabent babusgattok... embertelen, amit csinálsz azzal a szerencsétlen állattal.
2016. jan. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem csak én foglak lepontozni, mert eszméletlen buta vagy, azonnal észrevehető,hogy a kutyákhoz nem értesz, csak puszi-simi, és ezáltal te vagy a megfontolt kutyatartó (bár remélem még a szüleid nem engedik,hogy egy ilyen élőlényről te gondoskodj)

Nézd meg hány kutyát tartanak az udvaron...ez egy 35 kg-os nagytestű kutya, bent meg van két ÖSSZESEN 10 kg eb. (tehát 5-5 kg ha nagyon nem menne a gondolkodás)

Másfelől, felszolgálhatnék neki libamájat minden este, mert azt is szeretné, csak tudod az lehet köztem és közted a különbség,hogy nem én csinálom azt amit a kutya akar,hanem fordítva...és én azt akarom,hogy kint legyen, mert ott a helye.

2016. jan. 29. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Sok jutalomfalattal és türelemmel meg lehet tanítani neki a lefelé menetelt, de nem úgy, hogy pórázzal lerágatod és elesik...Ha megindul lefelé, akkor kapjon jó sok simit és finom falatot és akkor menni fog. Segítségként a másik két kutya is segíthet, ha látja, hogy ők járnak le- és fel, akkor biztos kicsit megnyugszik.


(saját vélemény: nem túl fair, hogy a nagy kutya ki van zavarva még a két kicsi bent van és élvezi a gazda társaságát naphosszat. Az pedig mese habbal, hogy nagy kutyát nem lehet bent tartani... És még mielőtt legyerekeznél engem is, közlöm, hogy lassan 30 leszek és valamennyit értek a kutyákhoz.)

2016. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Komolyan,nem hiszem el ezt a felfogást...

Többek között azért kellett nagykutya, hogy kint legyen, házőrzőként.

A jelenléte elriassza a rossz szándékú embereket.

Gyakorlatilag lehetne egy 50 kg-os kaukázusi is, ha bent szeretne lakni,akkor engedjem be?

Nálunk nem így megy...vagy azt mondjátok meg,hogy miért ne etessem minden nap libamájjal?Azt is szereti, és biztos szívesen megenné.

Bent meg lakik két tacskó, most őket tegyem az udvarra mikor 5 fokban már szinte megfagynak?

Lehet bent tartani tudom én, de akkor tartsál bent te egy ekkora kutyát, és akkor majd beszélhetünk.

Sokkal inkább az az érzésem,hogy valamibe bele kell kötni, és kössünk bele abba,hogy ez a szemét miért nem engedi be a 35 kilós kutyáját a lakásába, rohadjon meg...


(Sétálni ugyan úgy megy minden nap a két kicsivel együtt, és azok is kijárnak hozzá az udvarra, tehát nincs kizárva a család életéből, és ez még mindig egy kutya, én nem az vagyok aki tortát süt neki szülinapjára, meg ajándékot vesz neki, meg nem ruházom fel emberi tulajdonságokkal mert nem helyes -és egyik kutyámat sem)


A normális válaszokat köszönöm!

2016. jan. 30. 11:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy kutya manapság az alkalmi tolvajokon kívül senkit nem riaszt el, és ha a lakásban van az őriznivaló, akkor hatékonyabb, ha a kutya is ott van, mert nem mérgezik le, nem verik szét, nem nyomnak purhabot a szájába, hanem amint bedugja valaki valamelyik testrészét az ajtón-ablakon, el van kapva.

Nem akarlak rábeszélni semmire, felőlem ott tartod a kutyát, ahol akarod, csak legyél tiszában vele, hogy egy falka kaukázusit sem nagy kunszt manapság kiiktatni. Szóval ha az a lényeg, hogy a szomszéd cigánysorról előbb a kutyátlan házakat törjék fel, és csak utána a tiédet, akkor oké, de ennél többet nem szabad várni a kutyától.

2016. jan. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!