Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztésbe fogni kis...

Kutyatenyésztésbe fogni kis mellékhobbiként egy Magyarországon egyedi színű fajtával mennyire lenne érdemes?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a témáról és felfogtam hogy rengeteg pénz kell hozzá, és a szaporítók miatt nagyon nehéz dolga van a tenyésztőknek.

Volt egy fekete-ezüst német juhász kutyám, utána néztem és Magyarországon sehol nem találtam ilyen kutyát sem eladót, sem tenyészetet ahol ilyen színű kutyák megtalálhatók.

Állattenyésztő mérnöknek tanulok,de nem a kutyatenyésztés a fő célom.

Viszont arra gondoltam, hogy egyszer, ha lesz egy állandó munkahelyem, fél-1 millió Ft tőkét össze tudnék szedni, egyelőre egy kant és egy szukát hoznék be külföldről, és meglátnám, hogy mennyire lenne keresett hiszen az országban tényleg egyedülálló szín lenne.

Ha nem jönne be, akkor kis veszteséggel kiszállhatnék ebből és lenne két gyönyörű kutyám a családba.

Mi a vélemény?

Erről a színről lenne szó:

[link]

[link]


Előre is köszönöm az építőjellegű hozzászólásokat :)



2016. jan. 29. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
El kell, hogy keresítselek, ez egy teljesen átlagos német juhász, sőt az is lehet, hogy keverék. A német juhásznak 3 elfogadott színe van: fekete, rajzos és ordas. Most nem vagyok szakértő a fajta területén de ez a szín amit linkeltél valamelyikbe beleillik. Attól, hogy nem pont olyan mint a leírásban, még oda tartozik és nem valami egyedi színváltozat.
2016. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Hányszor kell még leírni, hogy a tenyésztés nem kereső tevékenység, haben egy drága hobbi? Mire valamennyi profitot termelnél vele, már több millió forintot fektettél bele, ami soha nem fog visszajönni. A tenyésztés amúgy sem az, hogy veszek egy kant és egy szukát és gyártom a kölyköket, ha nem jön be az üzlet,kiszállok. Nem is értem, ez állattenyésztő mérnökként hogy jut eszedbe, hogy ez így megy, szarvasmarhát sem úgy tenyésztünk, hogy veszünk egy tehenet és egy bikát és jöhetnek a borjak. Az meg a másik, hogy munkakutya fajtát nem a színéért vesznek.
2016. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Azon a pénzen inkább vegyél egy minőségi,svájci karórát vagy menj el egy egzotikus nyaralásra vagy végezz el egy nyelvtanfolyamot!


Egy EX-tenyésztő.

2016. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és kb minden mésodik háznál ilyen színű keverék kutyák ugatnak...
2016. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fekete-ezüst német juhász nincsen, vagyis pontosítok: nem elfogadott szín, tehát nem is tenyészthető, hibás.

(Ugyanakkor a fotón lévő kutya inkább rajzosnak néz ki, bár nem mernék rá megesküdni, h fajtatiszta).

3 színváltozat elfogadott: a rajzos, a fekete, és az ordas.

2016. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
100%
Pontosítok, az FCI nem fogadja el ezt a színt, csak és kizárólag az amerikai AKC. Ami azt jelenti, hogy amerikába kell papírozni, és nem viheted egyetlen nemzetközi versenyre sem. Amerikába kéne kiállításra meg tenyésszemlére meg minden vacakra hordanod, miközben nálunk kábé senki sem értékelné annyira a különbséget, amennyi költséged lenne vele. Plusz az amerikai kutyák felépítése még a csapott valagú show vonalhoz képest is borzalmas.
2016. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, csak érdeklődtem, nem kell lehurrogni :) Ki ismeri az anyagi hátteremet vagy körülményeimet?

Akkor rosszul tudtam, külföldön tenyésztő oldalakat találtam black-silver german shepherd keresőszavak alatt :)

2016. febr. 3. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!