Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem kölyök németjuhá...

Mivel etessem kölyök németjuhász kutyámat aki 8 hetes?

Figyelt kérdés
Mert ugye fajta tápot később kaphat viszont nagy testű lesz és nem tudom hogy a csontozata végett mi lenne a jó neki!Azért kérdezem mert olvastam már itt párszor hogy pár hónapos njuhász kölyöknek fájnak a lábai,remeg, stb!
2010. márc. 29. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztőnél milyet evett? Azt kéne folytatni, korának megfelelő táppal. A hirtelen tápváltások nem tesznek jót!
2010. márc. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy én ezt a kiskutyát egy elég rossz helyről hoztam el!:( Eddig azt a moslékot ette amit az anyja elé oda löktek!Amióta nálam van pedigree kölyök tápot kap de úgy hallottam hogy ez nem a legjobb minőség!
2010. márc. 29. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem.. Hát akkor készülj fel arra h a kutya lehet nagyon beteges is.. :S Németjuciknál pl.: nagyon jellemző a diszplázia és így h szűrve sincsenek a szülők, főleg :S Örülök h megmentetted onnan a kutyust, de ezekre a dolgokra is készülj fel mind anyagilag, mind lelkileg. A Pedigree egy sz*r táp.. A jó tápok: Orijen, Acana, Royal Canin stb. De ha nincs rá pénzed akkor jobb pl.: a Dog Chow. De ha megengedheted magadnak akkor mindenképpen a jobbak közül válassz :)
2010. márc. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!:) Az első utam az állatorvoshoz vezetett csak erre elfelejtettem rákérdezni!Remélem nem lesz semmi gond vele!A szülők ránézésre nem voltak betegesek meg tudtommal első alom volt!Mindenesetre én megpróbálok neki mindent megadni ami szükséges úgy mint a jó minőségű táplálék szeretet és a szükséges állatorvosi kezelések!

Van már egy 6 éves uszkár kutyám de ezt a picit nem volt szívem ott hagyni!Pénzt ajánlottam érte mert meg akarták tartani de így megmenthettem szerencsére!

2010. márc. 29. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülök neki, nagyon aranyos vagy! :) Akkor a felsoroltak közül válassz, neten megtudod nézni és olcsóbban is tudsz rendelni! :)
2010. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2010. márc. 29. 10:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt tápok nagyon jók.

Szerintem adj neki mellé még zöldkagyló kivonatot is, azzal nagyon tudsz segíteni, hogy egészségesek és erősek legyenek a lábai felnőtt korára.

Ilyen termék a Korvimin, a GF 600, a Luposan Gelenkraft, de van kutya, amelyiknek még a Proenzi 3 (humán) is bevált. Ki kell próbálni őket 3-4 hónapos váltásokkal, minden kutyának más a jó.

Elég drága (kb. 10e Ft/500g), de egy kölyökkutyának 1 doboz (most még) elég sok ideig elég.

Kombinálhatod úgy, hogy pl. Dog Chowt vagy Flatazort veszel, nem Acanát, és adod mellé a zöldkagyló kivonatot, plusz heti 1-2 alkalommal főzöl neki húst, májat, szívet, zúzát és zöldséget egy kis rizzsel vagy tésztával. A gyümölcs, a natúr joghurt, a kefír, a túró, a TOJÁS (!) is jó.

Így maximálisan jól tudod táplálni a kutyust, innentől kezdve csak a genetikán múlik.

Persze, ha ki tudod fizetni az Acanát+zöldkagyló kivonatot együtt, akkor hajrá! :)

Illetve az izomzatát tudod erősíteni azzal, ha kölyökkortól kezdve, rendszeresen, de kíméletesen sétáltatod, mozgatod.

Az ilyen Bobi meg Lavet jellegű csonterősítőnek titulált dolgokat felejtsd el. Többet ártasz vele, mint használsz.

A csontok kifejlődnek rendesen, a körülötte lévő képletek (porcok, ínak, ízületek, stb.) igényelnek odafigyelést és táplálást, mert ezek tartják össze és mozgatják a passzív vázrendszert (csontozat) az izomzattal együtt (rendszeres séta).

Sok szerencsét a kutyushoz!

2010. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a válaszokat!:) Majd bele kalkulálom a havi költségünkbe és úgy menni fog a helyes táplálás!:)Szeretnék EGÉSZSÉGES szép felnőtt kutyát kihozni belőle!:)
2010. márc. 29. 12:03
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
A kölyöknek minden féle képpen kölyöktápot,ha birod anyagilag kb 1 éves koráig.Nem muszáj meg venni a legdrágább tápot az én kutyám az Dolly dog kölyök tápján nött fel de hasonlo árban vana Susa táp is.A kölyök kutyánál nem a csontokat kell erősiteni ha nem az izületeket,én is a proeni 3-at adtam neki amert azzal olcsobban kijöttem mint a többi izület erösitővel.A mozgatással meg ovatosan mert a az izomzata "tulnőheti" a csontozatát.Ha udvaron tartod a kutyát és szabadon akkor ugy is annyit mozog amit a szervezete meg kiván
2010. márc. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!