Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fogadhatom örökbe, mert...

Nem fogadhatom örökbe, mert 30 km-nél messzebb lakom a menhelytől? Hogy nekik ne kelljen sokat utazni, amikor leellenőriznének minket? Mi a fontos? A kutya, vagy a benzinpénz?

Figyelt kérdés
Azt meg hagyjuk, hogy tul.lapot kérnek, hogy a ház valóban az enyém. És leellenőrzik, hogy nem vagyok bedőlt hiteles??? Arról is kérnek igazolást?
2016. febr. 1. 11:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%

Mindent le kell ellenőrizniük, hogy ne kerüljön vissza a kutya a menhelyre, ne törjön össze újra lelkileg. Ez a legfontosabb.

Egyébként szerintem biztos, hogy vannak menhelyek, ahol nincs ilyen km-beli kötelezettség, de jobb menhelyeken igenis alaposan leellenőrzik a gazdijelölteket.

2016. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
melyik menhely ez? kérdezz utána egy másik menhelynél esetleg, hogy hogyan működik ez. Ha ők is haosnló választ adnak, akkor lehet benne valami. Kiválasztottál már egy kutyát vagy csak menhelyet találtál? Egyébként van olyan alapítvány ami hasonlóan jár el, el kell menni több alkalommal is megismerni a kutyát, közben ők is egyszer kijönnek hozzád. És ha megkaptad a kutyát akkor is kimennek. De ott nem okoz problémát a távolság :)
2016. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Némelyik menhely kissé elrugaszkodott a talajtól. Mintha nem lenne elég örökbe fogadható kutya az országban.Ilyen hozzáállással csökkentik az esélyt a gazdához jutásra. Biztosan kevés kutya van náluk.

Nézz körül, biztosan találsz kutyát, amelyik megszólítja a szívedet.

2016. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem a leellenőrzéssel van bajom! Ez természetes.

Most nem találom, melyik menhely volt az. Kinéztem egy kutyát, gondoltam, mielőtt felhívom őket, megnézem a feltételeket. Mérgemben kitöröltem a kedvencek közül.

A Noé kér tul.lapot.

A Rex meg konkrétan SEMMIÉRT sem vállal felelősséget azután, hogy kiteszem a lábam a menhelyről (szerződésben szerepel).

2016. febr. 1. 12:03
 5/19 A kérdező kommentje:
És nem fogadhatok örökbe bármilyen kutyát (hülye nem vagyok hozzájuk, felneveltem néhányat), mert van két kicsi gyerekem. Tehát túl problémásat nem is hozhatok el.
2016. febr. 1. 12:05
 6/19 A kérdező kommentje:
Bp-i volt a menhely, az tuti, mert még végig is gondoltam, hogy 70 km nem is olyan sok...
2016. febr. 1. 12:16
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudnak felelősséget vállalni érte. Ők egy menhely, nem bérkutyanevelde. Nagyot változhat a kutya gazdához kerülés után, a gazdás lét és a tartás-nevelés miatt is. Szóval olyat ne várj, hogy majd neked bárki garanciát ad arra, hogy nem lesz gáz a kutyával.
2016. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon jol megy ezeknek a menhelyeseknek, kivancsi volnek honnan van penzuk ennyi eroforrassra hogy a kutyanak mar lassan tobb joga van mint az embernek, mar lassan moziba is viszik a kutyusokat.
2016. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem a gázosságára gondolok, nem vagyok lökött. :)

"Elfogadom, hogy amennyiben a megbízott a látogatás során..."

Oszt hányszor látogat meg?


"Az Alapítvány az állat hiteles jellemzését, erőnlétét és egészségi állapotát illetően felelősséget nem vállal"

Nem vállal garanciát az egészségi állapotát illetően? Nem látja orvos???


"Az állat előéletét és szokásait érintő értesüléseket az Alapítvány abban a hiszemben bocsátja az örökbefogadó rendelkezésére, hogy azok a későbbiekben hasznára válnak. Ezen adatok az előző tulajdonos által nyújtott felvilágosításon, illetve saját tapasztalatokon alapulnak, ezért azok megbízhatóságára nézve az Alapítvány az információadás elmaradásából, illetőleg az adatok helytelen közléséből származó következményekért felelősséget nem vállal."

Saját tapasztalaton alapuló információadás elmaradása, helytelen közlés???


"A kutya az Alapítványnál a következő ellátásban részesült: külső- és belső parazitamentesítés, fertőző betegségek elleni védőoltások."

Ez nem azt jelenti, hogy parazitamentes!


F.sza a jogászuk!

Amint kiteszed a lábad, nem reklamálhatsz. Akkor sem, ha férges a kutya és megfertőzi a többi állatod, akkor sem, ha a szuka vemhes lesz, mert elszabták az ivartalanítást.

2016. febr. 1. 13:31
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

"Oszt hányszor látogat meg? "

Komolyan azt hiszed, hogy nincs jobb dolguk, mint folyamatosan a többszáz örökbefogadójuk nyakára járni szerteszét az országban?


"Nem vállal garanciát az egészségi állapotát illetően? Nem látja orvos??? "

De, látja, de a dokinak nincs röntgenszeme, és nem fognak minden kutyát teljes kivizsgálásnak alávetni örökbefogadás előtt. Ha tünetmentesen viszed el, de másnapra megbetegszik, nem mehetsz vissza hisztizni, hogy ők gyógyítsák meg, mert biztos ott szedte össze a kórságot, ennyi.


"Saját tapasztalaton alapuló információadás elmaradása, helytelen közlés??? "

Ha az előző tulaj nem közölte, hogy viselkedési problémája van a kutyának, vagy egy ilyen problémát elbagatellizált, vagy esetleg eltúlzott, mittudomén.


"Ez nem azt jelenti, hogy parazitamentes! "

Szintén azt tudom mondani, hogy nem végeztek rajta bélsárvizsgálatot örökbefogadás előtt, hogy vajon a legutolsó féreghajtás óra fertőződött-e.


Ha egy kis jóindulatot sikerülne kipréselnéd magadból, látnád, hogy ez nem a gazdák szívatásáért van, hanem saját maguk védelmében. Ha ránézel a kutyákra, láthatod, hogy egészségesek, normálisak, és ez a gazdák 99,9%-ának elég, és a későbbiekben sem okoz problémát.


Véletlenül a Rexnél dolgoztam régebben, és ugyan baromira nem tökéletes hely, de tökre nem azzal szórakoznak, hogy kiadják neked az elmebeteg rühös férges kutyát, aztán röhögnek a markukba, hogy milyen jól megszívattak. Normális, egészséges kutyák vannak, de onnantól kezdve, hogy hazaviszed, viselkedj gazdaként, és vállald a felelősséget a kutyáért, akkor is, ha megbetegszik, meg akkor is, ha a viselkedését kell rendbetenni (erre is van szakember ugye, csak fel kell keresni). Irreális dolgokat nem lehet elvárni tőlük, ők egy állatmenhely, egy köztes állomás az utca meg a remélhetőleg végleges gazda között. Ha te biztosan tökéletesen egészséges és mentálisan kisimult kutyát akarsz, akkor vegyél egy fajtatiszta kölyköt tenyésztőtől. Ha menhelyről akarsz örökbefogadni, akkor meg tudatosítsd magadban, hogy az egy kicsit mindig lutri.

2016. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!